Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Huomenta Suomen meikkaaja

Vierailija
30.10.2026 |

Kukahan on vastuussa Maikkarin Huomenta Suomen studion ihmisten meikkaamisesta/maskeerauksesta? Sais mennä takaisin koulunpenkille opettelemaan poskipunan ja muutenkin kasvojen muotoilutuotteiden käyttöä. Loikkasellakin hieno oranssi läntti poskessa. Samoin oli aiemmin Karppisella, mutta hän taitaa Yhdysvalloissa hoitaa itse omat meikkinsä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sanos muuta. Muo ennemmin häiritsee Jonna tiskiharjan överi meikki ja keltainen tukka.😁

Vierailija
2/3 |
30.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei taida maski puuttua ruutukasvojen hiusten väriin. Sillä mennään, mikä kenenkin oma valinta on. Siitä voidaan sitten olla monta mieltä, mikä on hyvä ja mikä ei.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.10.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksei kaikki ihmiset eivät voisi olla luonnollisia. Ihan ilman meikkejä ja muuta itsensä korostamista. Telkkarissakin. Onko ihminen niin ruma, ettei voi esiintyä ilman ylenpalttista laittautumista. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kuusi