Todistin eilen Tokmannilla krääsäkiimaa kun jengi raahasi puoleen hintaan olevia Halloweenkoristeita kassalle
Yhdelläkin naisella oli kaksi itsensä kokoista muovluurankoa kainaloissa.
Kommentit (16)
Vierailija kirjoitti:
Käytkö yleensä Lidlissä vahtaamassa mitä ihmiset ostaa paistopisteeltä?
Joka kaupassa kauhistelemassa ihmisten karkkiostoksia. Täytyyhän hänellä olla syy saada äänensä kuuluviin kun voi tehdä typeriä aloituksiaan. Pienet on piirit.
Ja mikä sun rooli tossa "kiimassa" mahtaa olla? Kerropa nyt, harrastatko kaupoissa ja toreilla sekä koulujen aitovierillä seisoskelua pelkkä popliinitakki ja pipo päällä, ilman housuja?
Minäkin ryntäsin eilen Tokmannille!
Mutta oliko epätervettä ja uhkasiko Diapetes?
No ei niitä kannata normihinnalla ostaakaan. Luurangot päätyy kaappiin (heh) ja otetaan taas käyttöön ensi vuonna.
Mä ostin Tokmannista sellaisen minikakkupaketin. Huomasin vasta kotona, etten ollutkaan saanut sitä -50%, mutta en jaksanu 1,6 euron takia lähteä takaisin 😃
Niin mitä sitten? Mistä tiedät mitä tämä nainen ostelee muuten. Et näköjään itse välitä koristella yhtikäs mitään missään, se on sinun asiasi. Jotkut taas tykkäävät luoda tunnelmaa kun pyhiä vietetään.
Vierailija kirjoitti:
Ja mikä sun rooli tossa "kiimassa" mahtaa olla? Kerropa nyt, harrastatko kaupoissa ja toreilla sekä koulujen aitovierillä seisoskelua pelkkä popliinitakki ja pipo päällä, ilman housuja?
Pipo on päässä, ei päällä vaikka oikeammin tietysti kuvaa tuo päällä koska rihän pipo ole päässä (sisällä)
Se on ihan eri asia jos joku suomalainen kaupoias myy sitä kiinan romua kuin se ettämihmiset ostaisi suoraan Kiinasta ilman suomalaisia välikäsiä nostamassa hintaa. Suomalaisilta pitäisi kieltää kaikki semmoiset asiat josta ei joku suomalainen yrittäjä pääse kiskomaan voittoja. Te tavalliset ihmiset olette olemassa vain meidän parempien ihmisten rikastuttamista varten
Jotkut ilmeisesti viitsivät käydä kaupoissa ostamisen lisäksi katselemassa mitä muut ostavat.
Emminävaanviitsisi!
Mieluummin maksan itseni kokoisesta luurangosta 15 e kuin 29e. Vaikka hauska onkin,jouluna sille voi pukea tonttuhatun😆.
Tokmanni möi isoa luurankoa aluksi hintaan 29,90, nyt siis puoleen hintaan. Jos Kiinasta olisi tilannut hinnaksi tullimaksujenkin jälkeen olisi jäänyt 4 euroa.
Minä ostan joka vuosi uusia halloweenkoristeita koska valikoima vaihtuu mutta vanhat ovat toki tallessa. Ale on minusta järkevin aika shoppailuun,on kyseessä halloweenkoristeet taikka vaatteet.
Tyhjän elämän täytettä höllöveenit. Niin turhaa hommaa. Keksikää joku oma juttu hyvät ihmiset, älkääkä kopioiko muilta kansoilta ja kulttuureilta.
Se nainen saattoi viedä toisen luurangon vaikka ystävälle tai sisarelle jolla ei ole autoa.
Ei kaikkea mitä ostetaan osteta itselle.
Käytkö yleensä Lidlissä vahtaamassa mitä ihmiset ostaa paistopisteeltä?