Iltapala
Mikä olisi hyvä aika iltapalaan ja että ei unta häiritse. Jos syö jotain vaikka yhdeksän maissa illalla ja menee tunnin tai puolentoista päästä nukkumaan, niin onko vaikea saada unta.
Kommentit (9)
Ota melatoniini juuri ennen syömistä, toimii !
Voisin juoda vaikka pannullisen kahvia ennen nukkumaanmenoa eikä vaikuttaisi uniin kuin korkeintaan kusihädän kautta. Niin me ollaan ihmiset erilaisia.
Vierailija kirjoitti:
Ota melatoniini juuri ennen syömistä, toimii !
Oon ottanut kolmea pilleriä Melatoniiniä eikä mitään vaikutusta...
Oletko vastasyntynyt vai juuri päässyt ulos osastolta?
Valeriaana, kärsimyskukka, laventeli tee, vihreä tee, kamomilla tee, puhdas+ nopeavaikutteinen unijauhe.. Nukut kuin kapaloitu vauva.
Vierailija kirjoitti:
Kokeilemalla itse tiedät. Jokaiselle on omanlainen rytmi.
Näin on. Mulla ois kohta "lounaan" aika (klo 23-00) töissä. Tosin nyt oon vapaalla. Välipala joskus klo 05. Päivän isoin pääruoka eli "päivällinen" klo 9 ja melatoniinin kans nukkumaan. Ja "aamupala" klo 17. Hei! Mulla ei oo "iltapalaa" ollenkaan!
- yökkö
Kokeilemalla itse tiedät. Jokaiselle on omanlainen rytmi.