Millaiset kotikuviot muilla joiden mies tekee kolmivuorotyötä?
Mulla mies tulee välillä yövuorosta, et anna mun nukkua hän sanoo, melkein huutaa.
Kommentit (5)
Minun mies kun tulee ilta-ja yövuorosta kotiin haluaa hän nussia ja tämän jälkeen nukahtaa.
Niin. Taas on mies ongelma tuossa kuviossa.
No todellakin, anna sen nukkua. Itsekin keskellä kolmen yön vuoroja ja voin vain kuvitella jos joku pitäisi minua tahallaan hereillä. Jopa lapseni, teini-ikäiset, ymmärtävät antaa minun nukkua niin luulisi sinun aikuisena tajuavan. Huh, suututtaa oikein miehesi puolesta.
Vierailija kirjoitti:
Minun mies kun tulee ilta-ja yövuorosta kotiin haluaa hän nussia ja tämän jälkeen nukahtaa.
Meilläkin emäntä halusi monesti munaa kun tulin iltavuorosta, toisinaan laittoi viestiä että tule äkkiä nyt panettaa.
Nykyään teen vain aamu 6,00-18,00 ja yövuoroja 18,00-6,00. Onneksi on sen verran tilaa talossa että saa öiden jälkeen nukkua rauhassa, yleensä yläkerassa nukun.
No anna sen nukkua.Itse teen ( nainen) kolmevuorotyötä ja todellakin mies on hiljaa kun nukun. Ja on hiljaa,koska ymmärtää,että mun pitää nukkua en ole joutunut käskemään vielä kertaakaan olemaan hiljaa.