Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pojan 7v synttärit Halloween-teemalla

Vierailija
10.10.2008 |

olen ajatellut, että aluksi lapset vois askarrella jotkut aiheeseen sopivat hatut, mutta millaiset hatut olis kivat ja sopivat? Tai sit teen hatut valmiiksi ja lapset saisi koristella ne. Mutta kysymys siis on, millaiset hatut / päähineet sopisi halloweeniin? Lapsia kutsutaan 8 ja ikää on 7-8v.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

talo oli koristeltu hämähäkin seitillä ja hämähäkeillä, lastenhuoneessa punainen lamppu. Vieraat saivat päähänsä halloween hatut (kaupasta). Pöytäkoristeluissa oli halloween-teemaa. Muuten oli ihan taviskotisynttärit muutamilla leikeillä.



En usko että ainkaan meillä pojat olisivat malttaneet alkaa niitä hattuja koristelemaan ja muutenkin olivat ihan turhat.

Vierailija
2/2 |
10.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

lihapulliin kaiverretaan silmät nenä ja suu kurpitsa tyyliin



Juomaksi vihreää mehua ja spriteä ja etukäteen pakastettu punaisesta mehusta muovihanskan muotoinen mehukäsi siihen joukkon jääpalaksi.



meni vähän aiheen vierestä, mutta minusta olisi ihana tehdä jotain tälläistä, mutta lapseni vielä niin pieniä

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä seitsemän