VR ja kehitysmaameininki
Eikö tätä raiteille pask*mista saada kiellettyä? Suomi yrittää kovasti pitää yllä puhtoista imagoa, mutta VR ei hanki nykyaikaisia vessoja. Missä on vihreät, kun niitä tarvii?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5c6e8814-c4bb-4e6e-a814-43697c827865
Kommentit (9)
Ihan orgaanista ainetta se on. Luonnossa ihmisen kakka ei ole sen kummempaa kuin muidenkaan eläinten kakka, ei ne metsäneläimet varsinaista vessaa käytä.
Yöks. Kuinkahan hyvä palkka noilla tyypeillä on? Itse olisin mieluummin työttömänä.
Vaunujen väli pitää huuhdella vesiletkulla, niin eikö sitten huuhdella? Ja työntekijlille oli hankittu käyttöön suojapuvut tätä varten, mutta käytännössä harva niitä käyttää. Just taas.
Voi hellanlettas. Muutamasta yöjunasta tulee vähän kakkelia niin ap on terapiaa vailla.
Veli oli Ilmalan junavarikolla töissä. Parasta kuulemma ne halliin tulevat ihmisen yli ajaneet junat, joissa ihminen on pyörinyt ja kolissut siellä alustassa. Siellä kun voi roikkua ihan mitä vaan. Sisälmyksiä, hampaita, raajoja, ihoa tukkaa, mitä ikinä.
Apua. En ole ikinä ajatellut asiaa. Jotenkin ajattelin, että pelastuslaitos kokoaa ihmisestä kaiken, minkä voi ihmisenosaksi tunnistaa.
Saatanan woke!