Miehen outo tapa purkaa stressiä
Olen 29-vuotias nainen ja olen tapaillut 8 kuukautta ihanaa, kilttiä ja työssään menestyvää miestä (32v)
Eilen hän kertoi minulle jotain, mikä yllätti täysin. Hän rentoutuu silloin tällöin stressaavina hetkinä pukemalla aikuisten vaipat, kuuntelemalla rauhoittavaa ASMR:ää ja imemällä peukaloa – hän kuvaili sitä hallituksi regressioksi, jossa hän saa hetken tuntea itsensä pieneksi ja suojatuksi ilman suorituspaineita. Hän painotti, ettei kyse ole seksuaalisesta asiasta eikä hän odota minun osallistuvan siihen, halusi vain olla rehellinen.
Arvostan valtavasti hänen rohkeuttaan, mutta tunnen oloni ristiriitaiseksi. En halua tuomita, koska kukaan ei vahingoita ketään, mutta mieleeni nousee kysymyksiä: onko tämä yleisempää kuin luulen, voiko tällainen olla terve tapa purkaa stressiä, ja ennen kaikkea – miten voisin osoittaa hyväksyntää, vaikken itse täysin ymmärräkään tätä tapaa? Kaipaisin kovasti apua ja mahdollisesti kokemuksia siitä, miten muut ovat suhtautuneet vastaavaan parisuhteessa.
Haluan säilyttää tämän muuten niin hyvän suhteen, joten kaikki asialliset ajatukset ja näkökulmat ovat tervetulleita.
Kiitos, että luitte.
Kommentit (15)
Keskaria ja lällätystä teille vaan, mt mies
Tämähän on hyvin yleistä ikäleikkiä
Jos haluat olla vaipoissaan peukkua imevän miehen tai aikuisvauvan kanssa, niin siitä vaan. Hän haluaa, että sinä osallistut tähän. Annas kun arvaan? Vaippojen vaihto, tuttipullolla miehen imettäminen? Hänellä jokeltaminen?
Tuohan on ihan tervettä verrattuna siihen, että stressiä pakenee päihteisiin tai purkaa sen väkivallalla.
Suhtaudu asiaan kuten suhtaudut vaikkapa vasenkätisiin. Eli toteat aha, koska asia ei oikeasti vaikuta kuin hipaisten elämääsi, oli kyse sitten kumppanisi vasenkätisyydestä tai tästä tavasta rentoutua.
Lyön vetoa, että et ole nainen vaan tuo vaippamies.
Vierailija kirjoitti:
Lyön vetoa, että et ole nainen vaan tuo vaippamies.
Vaippamiehen antama alapeukku todisti väitteeni oikeaksi. 😂
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Lyön vetoa, että et ole nainen vaan tuo vaippamies.
Vaippamiehen antama alapeukku todisti väitteeni oikeaksi. 😂
Tai sitten nainen ei pitänyt siitä että häntä kutsuttiin vaippamieheksi
Vierailija kirjoitti:
Jos haluat olla vaipoissaan peukkua imevän miehen tai aikuisvauvan kanssa, niin siitä vaan. Hän haluaa, että sinä osallistut tähän. Annas kun arvaan? Vaippojen vaihto, tuttipullolla miehen imettäminen? Hänellä jokeltaminen?
Mies nimenomaan sanoi että ei odota minun osallistuvan tuohon
Ap
Luulin ensin, että tapailet Sebastian Tynkkystä.
Ja sitten jaat tämän luottamuksellisen tiedon nettiin?
Mies on jo osallistanut sinut asiaan kertomalla siitä. Ja luultavasti saa siitä kiksejä.
🤢
Taitaa nyt vaippamies itse kertoa tätä tarinaansa. Kuvottavaa.
Niin ihanaa miestä ei olekaan,että tuota katselisin. Hän tuskin edes kertoi kaikkea vielä.
Eihän tuollaisen kanssa voisi koskaan vaikkapa hankkia lapsia. Lisäksi täytyy pääkopassa olla jotain pahasti vialla,että käyttäytyy noin
Juoksisin, lujaa ja kauas miehestä.
Onhan tuo paljon vähemmän haitallista kuin vaikka dokaaminen