Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mies kertoo: mokasin treffit

Vierailija
31.07.2026 |

Olin eilen illalla treffeilä ihanan naisen kanssa. Tapasimme aikaisemmin naispuolisen ystävän illanvietossa, ja tulimme niin hyvin juttuun, että sovimme kahvilatreffeistä.
Alkuun kaikki meni hyvin. Minä luonnollisesti tarjosin koska se on vähintä mitä mies voi tehdä kun nainen on kuitenkin panostanut treffeihin laittautumalla, mikä on naisille paljon kalliimpaa kuin meille miehille. Nautimme kahvilan antimista ja keskustelumme monipuolisista aiheista yltyi suorastaan verbaaliseksi ilotulitukseksi.
Treffeiltä lähtiessä ja noustessa ylös kahvilan tuolilta tajusin mokani. Olin miettinyt kummat suosikkikengistäni laittaisin jalkaan, ja muutin viime hetkellä mieltäni. olin vaihtanut kengät, mutta en vyötä. Vaaleanruskeiden brogue-nahkakenkieni parina oli tummanruskea vyö.
Tajusin itsekin heti, että tämä oli tässä. Sanoja ei tarvittu kun suunnitellun kaupunkikävelyn sijasta treffini lähti kotiin taksilla jonka minä tietysti maksoin.
Ei tässä voi muuta kuin ottaa nöyrästi opiksi virheistään, vaikka kuinka harmittaisi.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
31.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi ei :( Mutta parempi onni ensi kerralla!

Vierailija
2/2 |
31.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kokoomuslaisen ongelmia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla