Olen 31v. ja olen päättänyt, että elän tämän elämäni yksin lopun ikäni. En luota ihmisiin.
Pidän joistakin ihmisistä mutta en tahdo päästää liian lähelle enää ketään. Tahdon olla kyllä toisille hyvä ja muutenkin sellainen rento oma itseni, on hauskaa kohdata ihmisiä mutta ei kiintyä tai olettaa heiltä mitään.
Olen ollut nyt yksin useamman vuoden. Kolme vuotta sitten viimeksi olen harrastanut seksiä. Seksiä en aio enää kenenkään kanssa harrastaa enkä muutenkaan seurustella.
Aika vapauttaa lopulta.
Kommentit (13)
Vierailija kirjoitti:
Painu Ruotsiin homoksi, ääliö.
Tuolla tavalla kirjoittaa vain kypsä vastuullinen perheenisä tai -äiti.
Vierailija kirjoitti:
Typerä päätös.
Ainahan saa muuttaa mieltään.
Samat ajatukset vähän vanhempana, mutta kyse ei kyllä ole luottamuksesta ihmisiin, vaan siitä etten enää halua sitä kaikkea säätöä, joka parisuhteesta väistämättä seuraa. Kaksi pitkää päättynyttä suhdetta takana, lapset jo aikuisia. Viihdyn erinomaisesti omillani.
Vierailija kirjoitti:
Typerä päätös.
Ei suinkaan. Saa elää just omannäköistä elämää.
Way to go girl. Jos panetus iskee niin käyt vain baarista hakemassa yhden illan jutun.
Uskon että elämäsi voi olla täysin onnellista, kunhan itse olet päätöksesi kanssa sinut, etkä ole katkeroitunut
Eihän ole pakko parisuhdetta hankkia. Mutta sitten ehkä tarvitsee muita elämään. Läheinen ystävyyssuhde, onko lapsia jne. Mistä saat apua arkeen yms.
Typerä päätös.