Käsityö/Design-puoti Turun keskustassa...
Jospa täällä joku tietäisi, olen yrittänyt googlailla mutten löydä! Ehkä viime vuonna tai sitä edellisenä löysin netistä vasta avatun turkulaisen pikkukaupan nettisivut, ja nyt en löydä niitä millään. Liekö kauppaa enää edes olemassa. Valikoimissa oli erilaisia pieniä ja ehkä vähän isompiakin käyttö- ja sisustusesineitä, ainakin osittain ekohengessä. Yksi tuote, joka jäi mieleen, oli pahviset säilytysrasiat, joissa oli kuosina "klassinen" Pilvi-printti, eli mustalla tai keltaisella, sinisellä jne. pohjalla valkoisia pilviä. Muistelen että se oli alunperin ruotsalainen kangas, josta nyt oli sitten poimittu kuvio laatikoihin.
Mielikuvissani (näin karttakuvan) kauppa sijoittuu Kauppatorin lähelle, torin pohjoispuolelle, keskustan alueelle kuitenkin.
Onko mitään ideoita? Myös vastaavia liikkeitä voi linkittää, ko. kauppa ei ollut muuten KUI design. :) Kiitos jos joku jaksaa vaivautua auttamaan!
Kommentit (4)
Myös KLO oli mielenkiintoinen, se ruokailuryhmä on HIENO! Joskin tällä kertaa etsin vain niitä pilvipurkkeja :D.
ev