Laitapa radio Dei kuulolle
Mahtavaa että meillä on kristillinen kanava. Hyvää musaa ja sanomaa.
Kommentit (76)
Deissä pääsee ääneen kristittyjä eri suunnista eli välillä voi olla sellaista painotusta jonka kohdalla nostelen kulmia ja jään pohtimaan omaa näkemystä. Musiikissa myös on lauluja joita en itse välitä aina kuunnella, mutta pian taas tuleekin jokin helmi.Kuitenkin sieltä tuoksuu pääosin se raikas evankeliumin ilo. Ja se kutsuu Jumalan tuntemiseen ja läsnäoloon.
kirkosta kannattaa erota jos ei ole sitä vielä tehnyt
Laitappa kuule ite. Mä kuuntelen Yle ykköstä ja X3M:ltä Kjellin heviohjelmaa.
Välillä onkin hyvää ohjelmaa ja sanomaa. Mut sitten: viime viikolla opettivat, että muka "on antisemitismia jos vihaa Benjamin Netanjahun politiikkaa". 😡 Hurjaa totuuden muuntelua!
Noita ääriajattelijoita jotka palvoo Israelia ei vain pitäisi päästää ääneen!!
Vierailija kirjoitti:
Myyntikojut . Osta kirja osta levy mä ostan omakotitalon sun rahoilla hölmö.
Mitäpä luulet että ne kuppiloiden pitäjät ostelee sun kaljarahoilla?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Saatana on Herra
Itse asiassa, jos käsityskykysi riittää, on tutkijoita, jotka väittävät tämän olevan sama persoona (siten kuin me sen ymmärrämme) Jumalan kanssa. Yleensä kyse on pohjimmiltaan ihmisten perusvitsauksista, eli kateudesta, ahneudesta, vallasta ja himosta. Eli voidaanko todeta (minun arkinen päätelmä) että tämä tulee meistä itsestämme, eli koska olemme Jumalan kuvia hyvässä ja pahassa, meissä asuu sekä saatanan että Jumalan kuva.
Rauhaa ja rakkautta alkaneeseen viikkoosi.
Ei kyllä Raamatussa näin lue.
1.Moos 1:27 Ja Jumala loi ihmisen omaksi kuvaksensa, Jumalan kuvaksi hän hänet loi; mieheksi ja naiseksi hän loi heidät.
Enpä laita. En kuuntele mitään uskiskanavia. Kuuntelen ny metallia. Siitä tulee mielenrauha.
Tarkoitus on laittaa huomenna kello yhdeksän vähäksi aikaa, pitäähän Riston valinta kuunnella.
Te jotka salaatte uskovaisten hulluja rikoksia kohdistuen joihinkin olette samaa saastaa eri paketissa. Itseasiassa vielä pahempia kun monet lahkolaiset voivat manipuloituina olla vähön hulluja . .