Opettaja, oletko enää puolueeton numeronantaja jos saat lahjoja?
Kommentit (4)
pientä, ja joka tapauksessa ne ovat ne vanhemmat, jotka lahjoja tuovat tai eivät tuo, ei se arvioitava lapsi.
Minua ei kyllä kovin halvalla lahjottaisi, siihen tarvittaisiin perkeleesti isompi juttu kuin suklaarasia tai pullo halpaa kuoharia. On meillä lehtoreilla sen verran hyvät tulot, että naurattaa ajatuskin siitä, että joku kevätkukka meidät korruptoi.
ja nyt kannattaisi perheissäkin kiireen vilkkaa hommata opettajalle jokin pääsiäislahja.
Ihan turha lahjoa enää lukuvuoden lopulla, kun numerot on silloin annettu jo. Nyt on oikea vuodenaika panostaa lahjoihin. Kivoja lahjoja voisi olla vaikka lahjakortti hierontaan tai kylpylään, jotain laadukasta astiasarjaa tai vaikka omena. Katsotaanpa numeroita sitten sen mukaan :P
jo, kun lahjoja saadaan. Toisekseen, ihminen minussa ilahtuu lahjoista, opettaja minussa on se, joka tekee opettajan työtä.
Nuoleskelu ei toimi kaikkiin ja numerot annetaan ennen lahjoja jo hyvissä ajoin.