Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vappu on syntisistä syntisin juhla

Vierailija
30.04.2026 |

Vapulla ei ole mitään muuta tarkoitusta kuin antaa duunareille ja tyhjäntoimittajille mahdollisuus luvan kanssa käydä vieraissa ja juopotella niin ettei edes oksennus auta. Täydellistä järjettömyyttä. Joissain maissa marssivat sotilaat, toisissa vassari-maanpetturit, joissain maissa nostetaan ensimmäiset uudet perunat. Maailman turhin juhla, niin monet alkuvuodesta syntyneet ovat tästä synnistä siinneet ja kantavat sitä pahuuden perintöä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
30.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt on ammatti ankeuttaja paikalla. Voi synti sentään pitäisikö minun näyttää munaa tässä vaiheessa? Kyllä voi olla murhe ja märinä kun jotkut juhlii vappua. Jos angsti ei tunnu riittävältä voi kokeilla tuhkan sirottelua päälleen. Ensin voi vaikka kusta vasta tuuleen ja ripottelee sitten sitä tuhkaa. Jos sitten on tarpeeksi kurjaa.

Vierailija
2/2 |
30.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos ei hallitse itseään ihmiset, tuskin sitten muitakaan päivinä. Lapsenvahtiko pitäisi kaikille olla. Moraali tulee itsestä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi kaksi