Kuka vaatisi usalle ja venäjälle ydinaseettomuutta?
Millä oikeudella nämä kaksi vaan esittävät vaatimuksia muille, ja hyökkäävät aseet tanassa heti kun uhri ei suostu kumartamaan oikealla tavalla?
Kommentit (4)
Ympäri maailmaa pitäisi alkaa järjestämään rauhan kulkueita.
Ja naisen aseman parannuksia vihoviimeisissä takapajuloissa.
Nämä toimenpiteet veisivät kohti maailmanrauhaa.
Omallahan ne. Ja mitä se noiden ydinaseettomuus mitään muuttaisi. Niitä riittää muualla yllinkyllin. Noilla on tarpeeksi sotavoimia ilman ydinaseitakin. Toki voihan sitä mennä vaatimaan mutta saattaa lentää niskaperseotteella ulos.
Voi teitä lapset. Mitä merkitystä vaatimisella olisi, nuo tekevät kuitenkin mitä haluavat. Ja mikä on "oikeus"? Loppupelissä oikeus on se minkä joku tarpeeksi vahva itselleen ottaa, tai joku vielä vahvempi myöntää.
Trump ei todellisuudessa halua Iranista mitään muuta kuin öljyä ja rahaa. Kaikki muu selittäminen on pelkkiä tekosyitä.
Samanlainen hirviö kuin putini.