Lue keskustelun säännöt.
Huomenna taas työpäivä :( Ahdistaa, kun en osaa hommaani
21.09.2008 |
Just palannut piiitkältä hoitovapaalta sh:n hommiin. Mua nolottaa tyhmyyteni, mutta oon ottanut sen linjan että kyselen, ja pyydän apua, vaikka kuinka tyhmänä pitäisivät. Ja ajattelen, että teen parhaani, sen on pakko riittää. Koska enempää ei kukaan pysty. Sillä tavalla pystyn jotenkin sietämään just tota tunnetta mitä kuvaat.
Toivottavasti tosiaan saat vakipaikan. Se hyvä tuosta työn pätkittäisyydestä on, että ainakin on monipuolinen kokemus. Siitä voi ehkä joskus olla hyötyä.
Kommentit (2)
Älä ruoski itseäsi liikaa. Tsemppiä kovasti.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Jatkuvaa stressiä ja ahdistusta, kun tiedän, etten vielä osaa työtäni tarpeeksi hyvin. Töihin meno on epämiellyttävää, kun joka päivä on täynnä avuttomuuden tunteita ja epävarmuutta. Tiedän kyllä, että opin. Tämä on taas uusi pätkätyö, joka kerta sama juttu ja sitten kun tuntuu, että osaa homman, pätkä loppuukin ja taas pitää aloittaa alusta. Kunpa saisin vakipaikan, että pääsisi joskus siihen tunteeseen, että tekee Omaa työtään ja osaa sen, eikä enää miettisi yökausia hermostuneena, mitä on ehkä unohtanut tai mokannut.