Saakohan Petteri Intiassa ripulin?
Kommentit (16)
En usko että paha saa ansaitsemaansa palkkaa.
Huolehdi ap nyt ensin omista ripuleistasi!
Tälläisistä aloituksista huomaa hyvin miten palstalaisten henkinen taso laskee koko ajan. Onneksi on mukana vielä joitakin järkeviäkin ihmisiä.
Eikö sillä ole ripuli melkein aina?
Sulla on ainakin paskat jo nyt housuissa, persuhullu.
Näyttelee pää-ministeriä siellä. Välillä nostaa silmälasin sankaa ja puhuu hitaasti. Miettii miten tässä tilanteessa toimitaan oikeen.
Tietenkin tulee, mutta ehkä se on transformatiivinen kokemus, joka avaa Pervon kolmannen silmän näkemään kirkkaasti ohi materiaalisen todellisuuden.
En usko. Tai voi olla että saa. RIpulin jonka itämisaika on pitkä. Ripuli iskee, kun pitäisi taas selitellä persujen tempauksia.
Täällä taas vauhdissa kehityksessä sille tasolle jääneet, joilla mielenkiinto ja elämänsisältö on navan ja polvien välissä.
Terveydenhoitajat ja lääkärit harvemmin lomailevat Intiassa, tietävät mitä kaikkia vaikeasti hoidettavia alkueläimiä turistit kantavat sieltä takaisin Suomeen. Ranskassa asuva suomalainen tunnettu homo kuvataiteilija iäkkäämpi Hannu en muista sukunimeä, sai Intiassa koleran.
Vierailija kirjoitti:
Sulla on ainakin paskat jo nyt housuissa, persuhullu.
Miten kokkare liittyy persuhulluuteen? Ovat tietääkseni kaksi eri puoluetta.
Vierailija kirjoitti:
Tälläisistä aloituksista huomaa hyvin miten palstalaisten henkinen taso laskee koko ajan. Onneksi on mukana vielä joitakin järkeviäkin ihmisiä.
Olen oikeasti huolissani. Pääministerillä on tärkeitä juttuja hoidettavana.
Intiaan matkaavilla on 900-kertaisesti suurempi sairastumisriski verrattuna niihin, jotka lomailevat vaikkapa Tokiossa.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/a/91e849a4-80a0-3600-b068-50838aa7b7c9…;
Ap
Vierailija kirjoitti:
Sulla on ainakin paskat jo nyt housuissa, persuhullu.
Petteri Orpon puolue on Kansallinen Kokoomus
Ap
Moni joutuu sairaalahoitoon. Intian vatsataudit ovat rajuja.
Tuskinpa se ainakaan mitään hyödyllistä saa aikaiseksi.