Monetko yt-neuvottelut katsoisit että miten käy vai milloin nostaisit kytkintä?
Kommentit (6)
nostaa kytkintä.
katsoisitko vielä pitempään?
Voin pitää firman auton puoli vuotta, käyttää työterveyspalveluita ja firman kännykkää sekä nettiliittymää puolen vuoden ajan.
En tasan sano itseäni irti. Jos löydän yt-neuvottelujen aikana paremman duunin, kysyn nyk duunista paljonko maksavat jos lähden
eikä ketään irtisanota. Ei ne aina tarkoita, ettö loppu on lähellä.
ja nyt on viitteitä toisesta. Jos tokat alkavat, alan katsella tosissani uutta työtä, mutten myöskään vaihda paniikissa mihin vaan ainakaan huonompaan. Täällä on muutenkin vaikea löytää oman alani töitä, joten kattellaan kattellaan..
Mut esim. mieheni on ollut useissa yt-neuvotteluissa ja nyt on tullut mitta täyteen, odottelee irtisanomispakettia, jonka saa vasta ensi syksynä. siihen asti kärvistelee ko firmassa eikä voi hakea vielä uutta työtä, kun ei ole käytettävissä vielä pitkään aikaan. Omalla alalla ei mitään paketteja olis tajolla, joten varmasti heti alkasin katsella uutta työtä.
nostaa kytkintä.