Millainen on naisen ihannemies jos tavallinen mies ei voi olla ihannemies?
Onko se sitten joku komea urheilija mies joka tienaa paljon?
Kommentit (11)
No se on se kalsarimallikirurgilentäjäDI 🙄
Sellainen jonka kanssa on henkistä läheisyyttä. Tavalliset miehet eivät pysty tai halua.
Itseään henkisesti kehittänyt. Tunnetasapainoa harjoitellut. Ei nalkuta. Huumoria. Ymmärtävä.
Itsensä tunteva, tasainen ja vankka. Siis aikuinen ihminen, joka kantaa oman vastuunsa. Henkinen kehitys on se juttu, omat haavat ja traumat käsitelty ja tunnesäätelytaitoinen.
Ei sitä osaa selittää, se on kun halolla päähän kun se oikea kerran eteeni tuli ja loppu on historiaa. Yhdessä oltu 47 v. ja muutama aikuinen lapsi. Upea yhteinen elämä ja paljon muisteltavaa.
Mun mieheni on komea ja urheilullinen, mutta kaiken lisäksi hän on myös todella hyväsydäminen, hauska ja älykäs. Ja tuo empaattisuus oli siis se mihin hänessä rakastuin.
Mies jonka kanssa nainen voi rentoutua ja ns. olla nainen. Ei todellakaan keneen vain naiseen tyytyvä vässykkä jonka joka ihohuokosesta puskee läpi ylemmyydentunne naista kohtaan. Jännä että naiset osaavat useammin käyttäytyä ihmisiksi ihan itsekseen, miehille pitäisi olla nainen, pillua ja vaikka mitä muuta porkkanaa 🤣
Uskollinen, rehellinen, älykäs, huumorintajuinen, keskustelutaitoinen, ei riitele huutamalla tai mykkäkoulua pitämällä tai ole aggressiivinen, on tasa-arvoinen..
Onhan noita kriteereitä. Harvassa kaikki nuo löytyy.
Rakastajana tummat miehet on parhaita.