Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko muita jotka EI tykkää lukea Tatu ja Patu kirjoja

Vierailija
18.01.2026 |

Siis tarkoitan nyt aikuisia. Lapsi haluaa aina ottaa kirjastosta Tatu ja Patu kirjoja, toki paljon muitakin kirjoja luetaan. Mutta siis, en vaan yksinkertaisesti voi sietää näitä kirjoja, jotenkin jotkut kirjat näistä todella raskasta luettavaa(ei kaikki, muutama ihan ok/siedettävä). 

Luen kyllä ihan mielellään lapselle mitä muuta vaan, mutta nää tatut ja patut tökkii isosti. Ja nyt ei ole kyse siitä jostain liha-kohusta, ihan aina ollut näin.

Olenko ainoa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ne kuulu omiinkaan suosikkeihin. Ovat todella levottomia, kun koko ajan tapahtuu jotain sähläystä ja sivut ovat täynnä kuvia. Luetaan mielummin muita kirjoja.

Vierailija
2/2 |
18.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun huumoriin osuu kyllä Tatu ja Patu, ja niistä kuvista oli hauska jutella lasten kanssa, kun kirjoja luettiin. Mutta jotkut lasten jatkuvasti toivomat meni kyllä banniin, esim. Papupojat-satu siitä satukirjasta. Ei caan pystynyt enää.

 

Tää oli vähän OT, mut sori siitä. 😅

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla