Op tökkii taas
Kommentit (15)
Ei mulla vaan töki, ei o koskaan tökkinyt!
Nuo op:n palvelut on nykyään vähän väliä maissa. Tämä tapahtuu aina vaan useammin ja useammin kun ei enää panosta mihinkään muuhun kuin voittojen maksimointiin. Kaikki ylläpito ja huoltotyöt kun maksaa ja on pois voitoista niin op karsii niistä koko ajan
Varmaan nollaavat tilejä?
Sori. Ne vaan hävis jonnekin!
Vieläkin ainakin oma op mobiili ilmottaa että ei voi kirjautua
Vierailija kirjoitti:
Varmaan nollaavat tilejä?
Sori. Ne vaan hävis jonnekin!
Vaihtavat vaan plussia miinuksiksi.
Vierailija kirjoitti:
Välillä toimi ja taas tökkii
Joo sama ollut koko päivä. On muuten jännä miten nää ongelmat alkoi: eka Nordea, sitten OP sen jälkeen kun ihmiset vaihtoi Nordean ongelmien takia pankkia,, kyllä tää haiskahtaa ihan suunniteltulta jutulta.
Minulla on OP:n lisäksi varmuudeksi tili S-Pankisssa, mutta en pääse käyttämään sitäkään, koska sinne ei ole mobiilia ja tunnusluvut loppuneet. S-Pankista ei ollut tullut automaattisesti uutta tunnuslukutaulukkoa, tuli pari varoitusta ja tunnarit loppuivat. Neljä viikkoa sitten tilasin uuden taulukon, ei kuulu, tänään tilasin uudestaan. Hohhoijaa näitä pankkien touhuja!!! Mitäköhän siellä S-tilillä on tapahtunut viimeisen kuukauden aikana...?!
Kun on tarpeeksi painetta tilillä niin ongelmia ei ole. Pari miljoonaa riittää näköjään siihen että itsellä ei ole ollut mitään ongelmia tänää
Vierailija kirjoitti:
Kun on tarpeeksi painetta tilillä niin ongelmia ei ole. Pari miljoonaa riittää näköjään siihen että itsellä ei ole ollut mitään ongelmia tänää
Vai niin.
Mun fiilikset on menneet Osuuspankkiin ja harkitsen vakavasti pankin vaihtoa. Häiriöitä häiriöiden perään jne. Lisäksi kortiltani hävisi mystisesti rahaa satoja euroja vuonna 2014, eikä pankki korvannut niitä takaisin kuten tapana on. Tein rikosilmoituksen ja OP totesi, että rahat hävinneet, joten kortti pitää sulkea eli rikos tapahtunut. Rahat menivät siis jonnekkin random-tilille Iso-Britanniaan. Tästä on toki jo aikaa, mutta luulin tuolloin, että kaikki pankit toimivat samalla tavalla ja että syy oli minun oma. Yksi päivä silmiini osui artikkeli, joka paljasti, ettei näin suinkaan ole. Alla lainaus tekstistä.
"FINEn ratkaisuista nousee esille Osuuspankki: viime vuonna FINE suositteli Osuuspankkia maksamaan kuluttajalle korvauksia seitsemässä tapauksessa, mutta Osuuspankki maksoi korvaukset ainoastaan kahdessa tapauksessa, vaikka pankkilautakunnan päätökset olivat yksimielisiä. Pankki ei korvannut rahoja viidelle tietojenkalastelun uhriksi joutuneelle asiakkaalle, jotka menettivät huijareille yhteensä kuusinumeroisen summan."
https://kuluttaja.fi/vertailussa-pankkien-asiakastyytyvaisyys/?srsltid=…
Siis edelleen? Klo 11 koitin maksaa laskua, ei onnistunut.