Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Uimahallisattumukset joululomalla, ei meinannut todeksi uskoa

Vierailija
27.12.2025 |

Kävin loman aikaan kahdesti aikuisen tyttäreni kanssa uimahallissa. Molemmilla kerroilla pieni lapsi teki hänelle jotain outoa. 
Ensimmäisellä kerralla olimme riisumassa pukuhuoneessa vastakkaisiin kaappeihin. Näin, kun hyvin pieni poika käveli ja ojensi sormeaan suoraan kohti tytärtäni. Teki tämän heti uudelleen: käsi suorana ja sormi suorana kohti tyttäreni peppua. (Selvästi tähtäsi sinne keskelle). Hipaisi ja tytär säpsähti ja kääntyi. Tuo lapsi meni pois. Äitinsä oli jonkun matkan päässä hoitelemassa vauvaa, hänellä oli myös kolmas pieni lapsi mukanaan. Äidille emme asiasta maininneet, ei välttämättä puhunut suomea. Tytär kertoi mulle saunassa (kun asiasta puhuttiin), että onneksi hänellä oli vielä alushousut jalassa. 
Toisella kerralla tytärtä oli heittänyt lapsi kengällään. Silloin olin itse vielä suihkun puolella. Tässä tapauksessa lapsen äiti oli huomannut asian ja vaatinut lasta pyytämään  anteeksi moisen käytöksen takia. 
Kun tytär tulee seuraavan kerran käymään, menemmeköhän enää uimahalliin, ettei kaksi ilman kolmatta

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
27.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei korreloi tulevan kanssa, voitte siis mennä. 

Vierailija
2/7 |
27.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mogadishu Swimming Hall?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
27.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ettänon jännittävää teillä, retkien retki. Siitä riittää kerrottavaa.

0/5.

Vierailija
4/7 |
27.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sitä saa mitä tilaa arvon naiset. Monikulttuurisuus ei ole rikkaus. Se on ristiriitoja.

Vierailija
5/7 |
27.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Mogadishu Swimming Hall?

Ihan Suomessa tapahtui. Ei edes Helsingissä, jos Itä-Helsinkiin viittaat. 

Vierailija
6/7 |
27.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Syytän vihreitä maapallon lämpenemisestä koska vihreät ovat onnistuneet tuomaan Eurooppaan ihmisiä kehitysmaista joiden hiilijalanjälki satakertaistuu Euroopassa.  Tämä ekokatastrofi on myös humanitaarinen katastrofi. Kenenkään ei pidä lähteä omasta maastaan ja jättää ystäviään ja kulttuuriaan kevein perustein. 

Hävetkää vihreät!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
27.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yhtenäiskulttuuri menetty. Yhtenäiskulttuuri on rikkaus! 

Monikulttuurisuus ei sitä ole! Meillä on oikeus asua yhtenäiskulttuurissa. Yhtään perustelua monikulttuurisuuden puolesta ei ole esitetty.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme seitsemän kahdeksan