Tein makkaraperunat, ainekset maksoi 4€ ja tästä syö 3 päivää
Kommentit (22)
Vierailija kirjoitti:
Syöt 100 grammaa päivässä?
Ostin melkein kilon makkaraa ja kilon perunaa
Ap
Hyvää vain tuoreeltaan, mutta mikäs siinä.
Vierailija kirjoitti:
Ööööööh
Pää kiinni !
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Syöt 100 grammaa päivässä?
Ostin melkein kilon makkaraa ja kilon perunaa
Ap
Mikä makkara maksaa 3 euroa kilo ?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Syöt 100 grammaa päivässä?
Ostin melkein kilon makkaraa ja kilon perunaa
Ap
Mikä makkara maksaa 3 euroa kilo ?
Esim kotimaista lenkkimakkara 400g maksaa 1€ ja iso viitonen nakki maksaa melkein kilon paketti alle 3€
Ap
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Syöt 100 grammaa päivässä?
Ostin melkein kilon makkaraa ja kilon perunaa
Ap
Mikä makkara maksaa 3 euroa kilo ?
Joku jauhopaska coop jossa on jotain jauhettua jännettä, nahkaa ja rasvaa seassa 20%.
Aika tiukalla laihiksella olet kun syöt alle 1000 kilokaloria päivässä.
Vierailija kirjoitti:
Aika tiukalla laihiksella olet kun syöt alle 1000 kilokaloria päivässä.
Kalorit ihan ok mutta terveellistä ravintoaineita noista ei saa millään. Juurekset ovat nyt sesongissa,mieluimmin niitä ja joku edullinen täysliha niin on huomattavasti ravitsevampaa.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Syöt 100 grammaa päivässä?
Ostin melkein kilon makkaraa ja kilon perunaa
Ap
Mikä makkara maksaa 3 euroa kilo ?
Esim kotimaista lenkkimakkara 400g maksaa 1€ ja iso viitonen nakki maksaa melkein kilon paketti alle 3€
Ap
Mitähän tollanen lenkkimakkara sisältää ? Jos joskus lenkkimakkaran ostan niin se on Atrian Herkkulenkki ja jos oikein muistan niin maksaa nelisen euroa ja taitaa painaa samat 400 geetä.
Kannattaako tuota tehdä 3 päivän satsia kerralla?
Paistettu makkara ei nyt ole erityisen hyvää 3 päivän säilytyksen jälkeen. Tai potut.
Just paistettuna pyttipannu on ihan ok sillointällöin. Sipulia pitää olla, ja paistettu muna.
Vierailija kirjoitti:
Hyvää vain tuoreeltaan, mutta mikäs siinä.
Ei hän sanonut, että teki koko satsin kerralla
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Syöt 100 grammaa päivässä?
Ostin melkein kilon makkaraa ja kilon perunaa
Ap
Mikä makkara maksaa 3 euroa kilo ?
Esim kotimaista lenkkimakkara 400g maksaa 1€ ja iso viitonen nakki maksaa melkein kilon paketti alle 3€
Ap
Mun nakit maksaa kyllä yli kympin kilo. Missä noita sun herkkuja myydään, koiranruokaosastollako ?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Syöt 100 grammaa päivässä?
Ostin melkein kilon makkaraa ja kilon perunaa
Ap
Mikä makkara maksaa 3 euroa kilo ?
Joku jauhopaska coop jossa on jotain jauhettua jännettä, nahkaa ja rasvaa seassa 20%.
Eri. Ruokaa se on sekin. Kyllä sinullekin tuo maistuisi jos olisi oikeasti nälkä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Syöt 100 grammaa päivässä?
Ostin melkein kilon makkaraa ja kilon perunaa
Ap
Mikä makkara maksaa 3 euroa kilo ?
Esim kotimaista lenkkimakkara 400g maksaa 1€ ja iso viitonen nakki maksaa melkein kilon paketti alle 3€
Ap
Mitähän tollanen lenkkimakkara sisältää ? Jos joskus lenkkimakkaran ostan niin se on Atrian Herkkulenkki ja jos oikein muistan niin maksaa nelisen euroa ja taitaa painaa samat 400 geetä.
vesi, koneellisesti erotettu broilerinliha (Suomi), sianliha (Suomi), perunajauho, kamara, naudanliha (Suomi), koneellisesti erotettu sianliha (Suomi), jodioitu suola, kalkkunanlihaliha (Suomi), broilerinliha (Suomi), dekstroosi, stabilointiaineet (E450, E1422), hapettumisenestoaine (E300), aromit, säilöntäaine (E250). Makkarankuori ei ole syötävä. Lihapitoisuus 10 %. Lihaa ja lihaan verrattavia ainesosia yhteensä 52 %.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Aika tiukalla laihiksella olet kun syöt alle 1000 kilokaloria päivässä.
Kalorit ihan ok mutta terveellistä ravintoaineita noista ei saa millään. Juurekset ovat nyt sesongissa,mieluimmin niitä ja joku edullinen täysliha niin on huomattavasti ravitsevampaa.
Lohifilee oli tänään Prismassa 9 euroa kilo ja yllätyin kun oli silti laadultaan ihan ok.
Tein linssikeitto. Maksoi noin 3 euroa ja syön sitä 3-4 päivää.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Hyvää vain tuoreeltaan, mutta mikäs siinä.
Ei hän sanonut, että teki koko satsin kerralla
No sanoipas.
Syöt 100 grammaa päivässä?