Sähköposti: Palstan vihapuhetutkinta hyppäsi "nextille levelille", laittakaa kaikki uhkaukset ja vihapuhe poliisille ns "samaan nippuun"!
Rikollisten maailma täysin vieras minulle mutta nyt ilmeisesti tulossa tähtitodistajan rooli tulevassa oikeudenkäynnissä. Jännittävää ihan kaikille palstalaisille toki nähdä että minkälainen rölliporukka paljastuu uhkausten ja naisvihan takaa mutta toki me aktiivisesti uhkailijan toimista raportoineet saamme nuo tiedot ensimmäisten joukossa
Ilmeisesti syytteitä tulossa myös ylläpidolla, on annettu täällä palstalla uhkailla hallitusta ja meitä valkoisia hallituksen äänestäjiä, jännä nähdä mit sieltä taustalta paljastuu ja onko ollut ja minkä tahojen organisoimaa uhkailu?
Kyllä tässä tutkinnassa ja vihapuhuja jäljittämisessä on kirjan ja tv- sarjan ainekset jo tähän mennessä koostuneet ja kun saadaan Röllin naama esille mediaan niin tästä voi tulla koko kansan keiswi- tapaus ja meistä asian paljastaneista voi tulla pysyviä kuuluisuuksia Suomen tähtikartalle ja esim reality- ohjelmiin!
Kiitos AP ja muut jotka jaksatte laittaa vihapuheen ja uhkaukset etiäppäin