Alasti vai seksihepenissä
Minulla on lipastonaatikollinen seksiasuja, verkkosukkia, pitsialusvaatteita. Joskus kysyn mieheltäni, haluaisiko hän minun pukevan jotain niistä seksihetkiimme. Melkein aina vastaus on, että alasti parempi. Itse tykkäisin joskus vaihtelun vuoksi pukeutua seksiä varten.
Kysynkin nyt, onko tämä kovinkin yleistä vai tykkäävätkö muut miehet siitä että nainen pukeutuu seksiä varten?
Kommentit (16)
Nykyinen mies ja kaikki naiset joiden kanssa olen ollut on tykänneet että olen alasti. Yksi mies ollut joka tykkäsi että on kivat sukat ja nätit rintaliivit ja mustat tai punaiset pitsipöksyt. Ja seksi -sekä parisuhteet ollut kyllä sellaisia että kaikki fetissit ja preferenssit puhuttu auki eli ei mitään ujostelua ettei kehtaisi pyytää. Pukeudun siis välillä omaksi ilokseni, mies preferoi että olen alasti tai jossain sen risaisessa treenipaidassa.
Yleensä mieluimmin alasti, mutta erittäin kaunis on bikiniasu, jossa alaosa korvautuu niin lyhyellä yläosan kanssa yhdenmukaisella hameella, että posliinivittu näkyy edullisesti.
Itselle se on kiihottavaa kun nainen pukeutuu hepeneisiin ja pääsee kohta riisumaan niitä ;)
Minulle on ainakin miehenä tärkeää että saan riisua alaosan naiseltani. Se jotenkin mielestäni kuuluu osaan seksiä, tai on vähintäänkin erittäin seksikästä
Kotona ja muualla molemmat. Viimeksi kun eräs pariskunta oli samassa sängyssä mun kanssa oltiin kaikki alasti.
Annoin nais ystävälle rahaa ja pyysin häntä ostamaan uusia alus asuja ja rintaliivejä. Aikaa on mennyt perkeleesti enkä ole niitä nähnyt.
Vaimoni kun käy ostamassa uusia alus asuja . Esittelee ne minulle ja nuolen häntä niiden päältä. On osa ostosta. Kummallakin kunnon kiima. Minulla visuaalinen ja hän pitää siitä kun olen kiimoisaani.
Vierailija kirjoitti:
Annoin nais ystävälle rahaa ja pyysin häntä ostamaan uusia alus asuja ja rintaliivejä. Aikaa on mennyt perkeleesti enkä ole niitä nähnyt.
Määkyl epäilen, et soon tehny oharin. Ei sillei saa tehä. t. Kyöpeli
Itse pidän mieluiten jos jotain päällä minkä läpi ja alta voi kosketella mutta pehmeää kangas materiaalia koska olen tunto herkkä ja karhea tai tyhmä kangas vie halut pois. Usein seksi asut on pitsiä joka ei kiva sormissa eli alasti.
Kyllä täytekakussakin koristeet on ja kermakakussa kerma kuorrutus . namm
Nyt kyllä vähän ihmetyttää, että miksi niitä asuja sulle on kertynyt, jos mies ei niistä tykkää?
Jo tyttisajalta on vaimoni käyttänyt naisellisia alusvaatteita On tosi kiihottavaa kun hän nousee ratsaille ja avokuppirintsikat työntävät nännit saamaan kielihoitoa ja samalla saan sivellä hänen nailonsukkareisiään.
Vierailija kirjoitti:
Nyt kyllä vähän ihmetyttää, että miksi niitä asuja sulle on kertynyt, jos mies ei niistä tykkää?
En ole aloittaja, mutta minulle on kertynyt sukkanauhasettejä, korsetti ja muutamia mätsääviä kalliimpia alusasusettejä, koska itse pidän niistä.
Olisi kiva jos mies tykkäisi, mutta toisaalta ei myöskään haittaa ettei häntä voisi vähempää kiinnostaa. Sitten jos mies vaatimalla vaatisi vaikka seksiasuja (latex, haarahalkiopöksyt, joku huppu tmi), se olisi itselleni ahdistavaa. Mutta sellaisesta ei tarvitse huolehtia koska emme sopisi sitten muutenkaan sen miehen kanssa yhteen.
Nuo minunkin mielestäni kiihottavat ja nätit ovat omaksi ilokseni. Miehelleni parasta on että olen alasti tai ainakin ilman alaosaa, tykkää nostaa paidan tai hameen ja todeta ettei alushousuja ole. :)
Ei minusta eri tavoissa ole mitään väärää tai outoa, kaikki ei vain käy yksiin.
Pitsi ei ole kiihottavaa, mutta muuten ehdottomasti seksivaatteita.
Nainen on poissa näkyvistä on paras vaihtoehto. Ei tarvitse kuunnella sitä nalkuttamista.