wannabe Kaunis pieni elämä -blogi
Kaverini työkaveri kirjoittaa äippälomalla tällaista blogia kuin Martan elämää. Voi jessus. Tulee ihan mieleen, että yrittää ihan liikaa olla joku KPE-Anne tai jotain Kalastajan vaimoa...
Kommentit (29)
Kävin kurkkaamassa ja ei tuo kyllä minusta mikään wannabe-blogi ollut, vaan ihan tavallinen blogi pikkulapsiperheen arjesta. Anne ja Johanna painivat sen verran omassa sarjassaan, että siihen ei moni pystykään.
On ihan parodiatasoa, sitä miettii, että "tää ei vaan voi olla tosissaan"...
Niin painotankin sanaa yrittää. Miks kukaa kirjoittaa mitään tuollaista blogia? Ketä kiinnostaa?!?!?!?!!?!?
Sehän on oikein söpö ja aika tavanomainen "äitiblogi", kaikkea muuta kuin vertaamasi kaksi blogia. Älä turhaan hermostu, anna nyt hyvä ihminen äitiyslomalaisen harrastaa. Taidat itse olla sovinnainen ja ajattelet, ettei koskaan kukaan saa tehdä mitään uutta ja erilaista kuin on ennen tehty. Pöh!
tuo on ihan tavallinen vauvablogi. EI mikään wannabe blogi. Kaikki kirjoitukset pääosin siitä vauvelista. Mielenkiintoisin asia oli, että asuvat meidän nurkilla. Leikkipuisto kuvat olivat meidän lähipuistosta. Pitää katsella näkyykö Marttaa puistossa seuraavana vuonna.
symppis blogi. Eikä mielestäni mitenkään matkinut edellä mainittuja blogisteja. Anna nyt vaan olla.
..ei tuo ole mikään wannabe, vaan ihan mukava tavallinen blogi.
Mikäs sinua ap hiertää?
Oletko kenties perheetön ikisinkku, jolla biologinen kello jo tikittää, eikä kukaan huoli, vai?
Ainoa san jolla tuota pystyy kuvaamaan.
Siis niin noloa.
Nää on näitä "jään äitiyslomalle ja alan kirjoittaa blogia" -tyyppejä. Surullista ja tavallista. Ei mitään omaperäistä. Ja kuka pilaa jollain lapsilla elämänsä?
tässä on se joka on nolo ja surullinen tapaus... ei blogisti.
Aika helvetin piinallisen tyhmä vaikutelma tuosta jää.
Kun ei osaa kirjoittaa, niin ei osaa. Miksi pitää väkisin sitten kirjoittaa?
12
Niin painotankin sanaa yrittää. Miks kukaa kirjoittaa mitään tuollaista blogia? Ketä kiinnostaa?!?!?!?!!?!?
En yritä olla mikään suosikkibloggari, enkä matki ketään. Kirjoittelen ihan normaaleja arkikuulumisia, sillä asun ulkomailla ja blogi on hyvä kanava kertoa kuulumisia Suomeen. Kirjoittelen siis ihan normaaleista asioista; mitä olen laittanut ruuaksi, säistä, vaateostoksista, kodin laitosta jne. Saatan esitellä jonkun kivan jutun kotimaastani tms.
Mielestäni on kummallinen ajatus arvostella toisen blogia "ketä se kiinnostaa?". Miksi luet, jos ei kiinnosta. Martankin elämästä kertova blogi on varmasti lähinnä tarkoitettu Martan sukulaisten luettavaksi.
todella inhottava, kun haukut blogikirjoittajaa. Eiköhän jokainen saa tehdä mitä itse haluaa. Mitä pahaa tämä ihminen on sinulle tehnyt, että ansaitsee tälläisen julkisen haukkumisen? Minusta sinä teet itsestäsi ap pellen, ennenkö tämä äiti. Oksettaa sinun kaltaisesi haukkujat.
ja panna ne kuulumiset sukulaisille sitä kautta. Ei tarvitsisi koko suvun hävetä...
Odotin jotain ihan muuta, jotain romanttisen harmonisia sisustus- ja lapsikuvia kalastajan vaimon tyyliin. Mutta siellä olikin ihan kiva vauvablogi, tosin tavanomainen, mutta ihan suloinen. Ja tuo vauva on tosi söötti!
Ap:lla on selvästi joku ongelma. Esim. kateus?
ja panna ne kuulumiset sukulaisille sitä kautta. Ei tarvitsisi koko suvun hävetä...
Ap sen sijaan voisi hieman mennä itseensä.
Aika helvetin piinallisen tyhmä vaikutelma tuosta jää.
Kun ei osaa kirjoittaa, niin ei osaa. Miksi pitää väkisin sitten kirjoittaa?
12
blogisti kirjoittaa juttujaan omasta vauvastaa. Luulisi, että hänen vauva porukkaa saattaa kiinnostaa ja sukulaisia. Kuvia oli laittanut miehenkin työreissun ajaksi. Ei tuossa ole mitään noloa. Ihan mukavaa tavallista elämää ja aidon tuntuista. Ei blogia tarvitse kirjoittaa suurelle yleisölle eikä sen tarvitse suurta yleisöä kiinnostaa. En minäkään ajatellut alkaa Martan elämää seuraamaan, mutta jos tuntisin Martan niin piipahtaisin katsomassa kuulumisia.
Sinä ap olet se nolo, koska tule tänne retostelemaan ja linkkaamaan tuttusi blogia. Ei sinun tarvitse sitä lukea kerran ei kiinnosta. Vaikutat surulliselta ja katkeralta ihmiseltä.
yleensähän ihmiset kirjoittaa blogia omasta elämästään tuntemilleen ihmisille, vain ammatikseen kirjoittavat hakevat suurempaa lukijakuntaa.
En ymmärrä mitä ap oikein vauhkoaa? Kateellinen, niin saamaton ettei saa edes tuollaista tavallista blogia aikaan? Outoa joka tapauksessa, että pitää erikseen haukkua ja ilmoitella keskustelupalstoilla toisten blogeja. Kasvahan hieman!
http://martanelamaa.blogspot.com/