Lesbosuhde on niin mutkaton ilman miehen aiheuttamaa draamaa
Pakko sanoa että olen todella onnellinen että olen lesbo. Ei tarvitse kestää jo deittailuvaiheessa alkavaa heterodraamaa, jossa mies saattaa olla väkivaltainen. Naista voin mennä tapaamaan vaikka pimeään metsään, miehen kanssa en koskaan tekisi samaa. Miehet itsekin ilmaisevat olevansa väkivaltaisia, joten turha syyttää vihasta ja kieltää asiaa. Naisen kanssa voin mennä koska tahansa kämpille eikä tarvitse pelätä väkivaltaa ja sitä että kaikki on minun vikani. Ihanan vapaata, kun voi vaan vapaasti mennä ja tehdä mitä haluaa.
Naisen viereen voin sammua vaikka alasti. Naisten välisessä väkivallassa TEKIJÄ tuomitaan, toisin kuin heteroilla. Heterosuhteessa kaikki pyörii miehen ympärillä. Miehen halut, miehen nimi, miehen tahto, miehen tarpeet. Vain nainen sitoutuu, sen näkee jo symboleista. Eivät miehet vaihtele sukunimiä tai pidä huiveja. Miksiköhän? Vain nainen huolehtii ehkäisystä, kodista, seksuaalimoraalista. Miehet saavat vapaasti pettää, lyödä, jättää, "vaihtaa nuorempaan". Tämä ei haittaa ketään, ja silti jaksatte jauhaa lesbosuhteiden "väkivallasta".
Otan sata kertaa mielummin väkivaltaisen lesbosuhteen. Ei tarvitse koskaan miettiä olenko toiselle pelkkä or*a, lelu tai seksinukke. Heterosuhde perustuu naisvihaan, naisen or*uuttamiseen ja miehen ylivaltaan. Sekö ei ole väkivaltaa? :D Te heterothan olette ihan rai*kauskenkin kannalla, kun näitä kommentteja lukee.
Kommentit (9)
Tekstisi perusteella miehillekin on torjuntavoitto, että olet lesbo.
Tykkään ottaa housut pois ja pieraista toisen suuhun. Asetan pyllyreiän toisen huulille ja painaudun huulia vasten sitten suhautan lämpimän löysän pierun toisen suuhun. Toinen saa kaasua suuhunsa.
Ap
Lesbosuhteissa on vähiten seksiä ja eniten parisuhdeväkivaltaa tilastollisesti.
Sukunimihullulla on taas lääkitys epätasapainossa :D
Tiesitkö, että lesbojen avioliitot päättyvät eroon todennäköisemmin kuin heteroiden avioliitot? Homot eroavat vielä heteroitakin vähemmän.
Kaikki tuntemani lesboparit riitelevät niin että heteroa pelottaa. Ei ole kovinkaan auvoista joutua välillä itsekin sivullisena väistelemään lenteleviä kirjoja ja astioita. Ja se huudon määrä!🤪
Lesbojen välisessä parisuhteessa on eniten väkivaltaa.
Niin, naisethan ovat olleet parisuhteessa aina se draamaton osapuoli
Vaikka lesbosuhteessa tuo korotetaan toiseen potensiin niin ongelmaa ei synny kun 0*0 on edelleen 0.
Suosittelen sinulle lämpimästi terapiaa.
t. toinen lesbo