Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vaatteiden osto temusta/sheinistä

Vierailija
28.09.2025 |

Onko kokemuksia? Mitä eroa näillä on vaikka dressmannin tai h&m vaatteisiin?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
28.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aika kertakäyttöisiä.

Vierailija
2/5 |
28.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaatii tarkkaa perehtymistä materiaaleihin,  siltikin ompelujälki voi olla aivan erilaista mitä mallikuvassa. Voi kyllä joskus onnistua ja vaate on todella hyvälaatuinen. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
28.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

dressmannin vaatteet on varmasti paremmat kuin temu ja tehty asiallisessa paikassa. 

4/5 |
28.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oon ostanut muutaman rintsikkaTopin , ja yhden tunika tyyppisen paidan.. aika heikkoa materiaaliltaan .. ja yks toppi on alkanut jo pesussa purkaantumaan. 

Vierailija
5/5 |
28.09.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vähän ristiriitaiset fiilikset näistä, jos tilaat suoraan temusta niin et tiedä mistä se tulee ja mitä kaikkea siihen on tungettu kun ei ole tarvinnut mitään testejä käydä läpi niinkuin kaikissa Suomessa toimivissa vaatekaupoissa. Mutta onhan siellä aina se mahdollisuus, että siinä ei ole käytetty mitään haitallisia muovia tai muita myrkkyjä jolloin se on todella hyvä diili, ahdistaa vain se ajatus, että se on täysin arpapeliä ja monen ihmisen kohdalla se riittää kun se ei ole välitön ja näkyvä ongelma. Tupakointi ja someaddiktio hyviä esimerkkejä myös tällaisesta toiminnasta, siksi niin suuria ongelmia. 

Sitten sekin on hieman uhkapeliä, että miten tosissaan ne saumat/ompeleet on tehty, yhden paidan tilasin ihan kokeilumielessä, hihojen saumat kestivät alle 5 käyttökertaa kunnes purkautuivat. 

Itse en käytä näitä kiinakauppoja ennen kuin näihin löytyy joku varmuus, mutta jokainen tekee omat päätöksensä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan yksi