+- 30 -vuotias, kuvaile itseäsi ja elämääsi
Itse oon nainen ja koulutukseltani maisteri. Lisäksi oon sinkku ja lapseton. Asun omistusasunnossa, mulla on määräaikainen työsuhde. Suurimmat intohimoni ovat matkustus ja ruoka (ruoanlaitto ja ravintolat). Haaveilen, että voisin asua ulkomailla lämpimässä osan vuodesta. Viihdyn hyvin omissa oloissani, mutta pidän ihmisistä yleisellä tasolla.
Harrastan pyöräilyä, hiihtoa, vaeltamista vuorilla sekä tuota ruoka- ja matkustushommaa.
Kertokaa tekin, olkaa hyvät 🤗
Kommentit (11)
Olen pian 30-vuotias ja kokenut elämässä jo monenlaisia vaiheita. Taustalla on pitkä parisuhde joka päättyi miehen vankeustuomioon. Takana myös nuoruuden kokeiluja päihteistä matkusteluun. Olen nähnyt ja elänyt elämää omalla tavallan, aiemmin päivä kerrallaan. Tällä hetkellä teen duunarityötä ja pohdin mitä seuraavaksi haluan rakentaa.
Omaa perhettä minulla ei vielä ole, mutta toiveissa sellainen. Läheiset ihmissuhteet ovat minulle äärettömän tärkeitä ja olen erityisen kiitollinen erinomaisista perhesuhteistani.
Asun vuokralla, mutta etsin omaa kotia maaseudulta, luonnon ja rauhan keskeltä. Olen tyytyväinen elämääni tällä hetkellä. Elän minimalistisesti enkä kaipaa suuria.
Olen lapseton naimisissa oleva pitkässä liitossa oleva nainen. Yrittäjänä teen etäöitä, mikä mahdollistaa asumisen maalla velattomassa omakotitalossa. Vapaa-ajalla remppailemme taloa omaan tahtiin, laittelemme puutarhaa, kutsumme usein ystäviä ja sukulaisia kylään ja purjehdimme.
Elämä on turvallista ja hyvää.
+-30, eli siis kaikki. Aika epäkiinnostavaa.
Teen gradua, joten piakkoin maisteri. Lapseton sinkku, jolla taide lähellä sydäntä (harrastuksena). 🎨 Harrastuksena myös vapaaehtoistöiden tekeminen, jotta maailma olisi parempi paikka.
Olen päälle 30 vuotias luova sielu, jonka elämää on varjostanut sosiaalisten tilanteiden pelko ja estynyt persoona. En usko että niistä pääsen koskaan eroon, ne on jo osa minua. Vapaa-ajallani harrastan taiteita, maalan ja piirrään ja opettelen virkkaamaan. Olen parisuhteessa, emme asu yhdessä (ainakaan vielä) ja ei ole lapsia eikä lemmikkejä. Suunnitelmissa olisi lähteä opiskelemaan "jotain" kai ensi vuonna, mutta en vielä tiedä mitä,,,
-30v ei kyllä itseään pahemmin kuvaile.
Vierailija kirjoitti:
+-30, eli siis kaikki. Aika epäkiinnostavaa.
tarkoittikohan hieman vajaa ja hieman päälle 30 vuotiaita?
Olen antanut sieluni taiteella, taide viennyt mennessään. Kynä vie minua
Asun yksin, mutta parisuhteessa. Tällä hetkellä kaupungissa, mutta haaveissa on muuttaa maalle, oma piha, rauha luonto ja tila kiinnostaa koko ajan enemmän.
Teen satunnaisia töitä eri aloilla. Useampi tutkinto on, ja milloin mikäkin sattunut työllistämään. Stressaavaa, mutta toisaalta pidän vaihtelusta ja on saanut oppia paljon. Olen nähnyt jo niin paljon erilaisia aloja, tuntenut erityylisiä ihmisiä ja kokenut erilaisia elämäntilanteita että välillä tuntuu että olisin elänyt jo monta elämää.
N34
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
+-30, eli siis kaikki. Aika epäkiinnostavaa.
tarkoittikohan hieman vajaa ja hieman päälle 30 vuotiaita?
Osui ja upposi!
Nainen, jolla ei mennyt elämä ihan "normaalien" raamien mukaan. Isot ulosottovelat, ei ystäviä, ei lapsia tai kumppania eikä töitäkään tällä hetkellä tai mitään omaisuutta.
Vapaa olen enkä välitä enää statuksista. Hyvä, että on menneisyydestä hengissä selvinnyt ja että olen raitis. Menen rauhassa eteenpäin ja katson millaista elämää saan alkaa rakentamaan.