Miksihän täältä poistettiin se linkki irc-galleriaan, jossa pojat leuhottivat energiajuomillaan
ja panemisillaan?
Noihan on julkisia profiileja, miksi ne pitää äitien palstalta sensuroida?
Eikö se nimenomaan ole lastensuojelua, että me äidit tiedämme mitä ihan nuortenkin lasten maailmassa nykyään tapahtuu, ja näin voimme suojella omiamme joutumasta samoihin ympyröihin.
Ja tyttäriämme joutumasta näiksi "Susuiksi joilta lohkeaa".
Kommentit (3)
että en enääyhtään ihmettele miksi siitä energia juomasta paasataan näin pari päivää sitten kaupassa kaksi nuorta jotka ostivat kaksi repullista energia juomia!! mihin hittoon ne tarvii sellasia määriä sitä litkua! siis niitä tölkkejä oli varmaan toista kymmentä! kyllä siinä on nuoren elimistö kovilla..
olihan se vähän hassuakin noidenkin poikien esittely tölkeistään: "lauantai-illan perus settii".
Kaipa ne vähän kierroksilla niistä määristä jo käyvät.
näyttäis että samat kaverit olivat ne uutisissa taannoin hilluneet lapset, ja samat kuuluvat myös tähän rip-ryhmään.
Yksi näistä pojista näyttäisi olevan syntynyt -98, ja ilmeisesti äiti yrittää kasvattaa jopa arestin voimalla, mutta tuntuu olevan helppo huijata..
Voi surku, kun vanhemmat tietäisivät mitä lapsensa netissä kertovat.