Näin viime yönä unta, että olen raskaana. Mitä se voi tarkoittaa?
Unessa vuosin hieman verta ja silti testissä oli kaksi paksua viivaa. Oikeassa elämässä olen vuosia yrittänyt tulla raskaaksi, tuloksetta. Mistä tällainen uni voi kertoa?
Kommentit (9)
Siitä, että olet monta kertaa tehnyt testejä. Toivotaan, että jokin päivä onnistuu.
ollaan sitten kaikki vuorotellen tai jopa samaan aikaan synnyttämässä 😊
AP, mietin että miehiltä pitää kieltää siemensyöksy muissa tilanteissa kun hedelmöitykseen spermaa kerättäessä. Ootko samaa mieltä?
Miehet voisivat myös elää siittoloissa, joissa heiltä koneellisesti pumpattaisiin tuo valkea elämän eliksiiri talteen. Pisaraakaan ei saa mennä hukkaan!!!
Vaimoni rakkausmaha on aivan ihana, tykkään silitellä sitä. Vauvamme oli vaimoni masussa mukana häissämme. 🤰
Tui tui tui 💕
Ehkä olet nyt raskaana? Eräällä tutulla oli sama tilanne ja hän näki unta raskaudesta kun olikin onnistunut.
Monta selitystä,mutta kun kerran kerroit toiveistasi, siitähän se. Tai olet nähnyt, tv, kaupunkikuvassa tms. raskautetun.
Mutta mennään nyt myös niille joilla ei toiveita , niin enneunityyppisesti kerron tämän: Raskaana oleminen: Mielipahaa ja hankaluuksia.
Joku toinen raskaan: Tilasi parantumista Ja jos joku raskaana oleva nuhtelee tai " toruu tms" sinua Joudut vastaamaan jostain.
Raskautta toivovat saattavat nähdä uima-altaasta unta. Se kuvastaa kohtua. Se mitä sinne altaseen kuuluu kuten tyhjyys, vettä, joku ui siellä kuvastaa kohtuasi ja sen hedelmää.
Tulkoon nyt muutakin: Jos näet autoilu-unta. Kiinnitä huomiota millainen auto on, iso kuorma-auto, hnekilöauto ja millainen-rähjäinen, hieno,puhdas jne. se kuvastaa sinua ja elämääsi. Se miten auto käyttäytyy, syöksyykö ojaan ( elämänhallinnallisia ongelmia, mitä pahempi kolari-sen kurjemmin on elämäsi katastrofissa.
Taasen jos sujuttelet sulavasti täysin ilman ongelmia- Elämäkin sujuu ja hallitset sitä itse.
No vielä pari. Jos itket unessa ja riippuen kuinka hillittömästi, sitä suurempaa Iloa saat kokea.
Vastaavasti naurun määrä kertoo, että kohta koet vastoinkäymisiä tai jopa surua, jotain harmitusta kunnolla.
Jos suuteloit ns epätavallisen hnekilön kanssa( siis ei mahdollistakaan romanttinen päiväuni ollut tai vetovoimaa ko.hnekilöön, eli vaikka " naapurin akka" ,työtoveri tai joku muu , niin halailu, suutelot kertovat siitä, että kohta saattaa räjähtää tai edes jotain eripuraa, riitaa.
Hauskaa loppusyksyä teille ja hyvää vauva tsäkää jos niin toivot.
Vanhan kansan mukaan unet on toiveita ja pelkoja. Joku sanoo että jos sama uni toistuu niin se yrittää kertoa jotain. Jostain olen kuullut että raskaana ollessa näkee unta vedestä tai uima-altaasta, itse näin unen missä koira ui hiekkakuopilla, siis ennen kuin tiesin ja raskaus oli muutenkin yllätys.
Toivot lasta.