Jeopardy! Suomi 2025
Kommentit (104)
Hyvää viihdettä suomiohjelmaksi ja Hedberg on tässä edukseen.
Tää Jeopardy on todella hyvä! Katsotaan perheen kanssa ja kilpaillaan sohvalla.
Jotenkin ärsyttävä kuva tuli tosta Reasta, ihan kuin olisi suuttunut heti kun menee huonosti
jaahas,tämäkin kausi alkoi virheillä,esim. kysyttiin aki riihilahden vaimon etunimeä,en muista kuka kysyi että mkuka on katri riihilahti,ja se hyväksyttiin,vaikka kysymys oli väärä,ei hänen etunimensä ole katri riihilahti vaan katri,meni heti maku koko ohjelmaan,muuten ihan ok ohjelma mutta tossakin tekevät liikaa virheitä
Tämän ajan paras tietokilpailu mitä Suomessa tulee! Ei turhia lörötellä ja hörötellä, juontaja on hyvä tässä ja rahat menee kerrankin johonkin muualle kun ihmisten omiin taskuihin.
ja miksi kilpailuissa pärjänneet eivät saisi saada voittamiaan rahoja itselleen?Sinunko kateutesi takiako?
Vierailija kirjoitti:
Hyvää viihdettä suomiohjelmaksi ja Hedberg on tässä edukseen.
Eikös siellä ole kuitenkin Kalle Lamberg?
Vierailija kirjoitti:
Hyvää viihdettä suomiohjelmaksi ja Hedberg on tässä edukseen.
hedberg ei ole tossa ohjelmassa vilahtanutkaan
En katso. Miksi pitää teeskennellä, ettei ne ole kysymyksiä mihin vastataan, kun ihan selvästi ne on sitä?
En ole katsonut kuin kerran ja se riitti, miksi sen juontajan pitää toistaa kaikki vastaukset
Työtä jnkkaaja.
Onko nämä kommentit kirjoittanut yksi ja sama pölhö ihminen.
Mä tykkäsin jo 80-luvulla, kun tätä näytettiin Jenkeissä.
Yllättävän kauan kesti saada tämä sarja Suomeen!
Hyvän mielen ohjelma jota on mukava seurata olohuoneessa ja koittaa päihittää kisailijat. Kesti hetken että oppi miten peli toimii eli ei ole tyhmien ohjelma Jeopardi
Vierailija kirjoitti:
Hyvän mielen ohjelma jota on mukava seurata olohuoneessa ja koittaa päihittää kisailijat. Kesti hetken että oppi miten peli toimii eli ei ole tyhmien ohjelma Jeopardi
Jos Jeopardyn oppiminen on jonkinlainen älyllinen saavutus, niin onneksi olkoon.
Juontaja ei osaa edes lausua ohjelman nimeä oikein. Mistä tollo repii ääntämykseksi Tsöpördi tai jotain siihen suuntaan. Kannattaisiko kuunnella ohjelman nimen lausuminen vaikka netistä ja sitten käyttää myös sitä. Tunkekoon tsöpördinsä sinne mihin ei aurinko paista. Kuvottaa tuo tsöpördi.
Eikö juuri jossain mainoksessa juontaja sanonut terveisiä niille jotka väittävät että lausuu jeopardyn väärin että voivat rauhassa itse ääntää miten haluavat ja harjoitella sitä lausumista, mutta hän lausuu sen juuri niinkuin se pitää lausua ja lausuu sen juuri niinkuin haluaa.
Tämä on tämän hetken paras ohjelma! Ihana vauhti eikä turhia hölötyksiä.