Eksän kanssa olen oppinut (olemme melkein takaisin yhdessä)
Eksä on sanonut suoraan haluavansa vain minut, ja kyllä minäkin haluan vain hänet, mutta en ole vielä avautunut niin paljon. Olen kertonut hänelle ehdon, jonka jälkeen kerron itsekin enemmän tunteitani.
Tähän väliin sanottakoon, ettei ero tullut mistään traagisesta syystä. Asia olisi voitu puhua halki, mutta se nyt oli sellaista aikaa muutenkin, että kommunikaatio toimi tavallaan, mutta ei sitten kokonaan kuitenkaan.
Eksän kanssa olen oppinut sen, että oikeasti ulkopuolisten mielipiteillä ei ole mitään väliä, jos itsellä on hyvä olo. En minä kaikista hänen toimintatavoistaan pidä, mutta ei minulle tule niistä mitenkään kamala olo. Uskallan kyllä näyttää myös negatiiviset tunteeni ja vaikka huutaa, mutta yritän ettei menisi niin pitkälle kuitenkaan. Meille sopii tällainen ja jollekin toiselle toisenlainen.
Kommentit (4)
Lisää tämmöisiä vuodatuksia. Näitä on kiva lukea.
Muutenkin olemme puhuneet siitä, että ei tämä ero ole edes ollut siinä mielessä kunnollinen ero, koska kumpikaan ei ole mennyt eteenpäin eikä lopettanut toisen ajattelemista.