Äänestän jatkossa toisin
Olen nyt useamman vuoden äänestänyt kokoomusta kun muut puolueet ovat siirtyneet liian vasemmalle enkä hyväksy vasemman laidan talouspolitiikkaa. Muut arvot suunnilleen kyllä. Olen sellainen normi kaupunkilainen, nuoruudessa vihertävä. En enää kuuna päivänä heitä kuitenkaan äänestäisi. Aiemmin oli järkeviä ihmisiä. Nyt ihme touhua.
Mutta tuon Keskisarjan tv- esiintymisen jälkeen mulla meni joku paikoiltaan. Tällä hetkellä tuntuu, että en voi enää äänestää kokoomusta. Puolituttu puolipersu sanoi kanssa, että meni kyllä hänelläkin jokin verran yli. Taidetaan molemmat jäädä nukkuu seuraavissa vaaleissa. Tähän asti Lindman on ajatuksena ärsyttänyt, tosin ei yhtä paljon kuin Marin, mutta ehkä siihen tottuu.
Kommentit (5)
Se ei auta. Hyvä tietysti jos ei samaa. Koska jokainen politiikka on aina sama, vaikka äänestäisit ketä ja mitä. Se rahasysteemi on näet ihan sama ja kytkökset. Pitäisi siis miettiä syvemmin mitä tämä on maapallolla nyt. Ja ettei äänestäjänä mene mukaan julmiin käytäntöihin (jotka muistuttavat keskiaikaa), jotka tekevät ihmisille pahaa, vaikka toinen puoli hyötyy. Heräämisiä.
Mä olen äänestänyt nuorena Soininvaara, Hautala ja Haavistoa.
Viimevuosina kokoomusta, saida sohrabia, Jan Vapaavuorta jne.
Eli en mä satuja jaksa enää heitellä. Tähän ikään 50+ kun pääsee, niin ei viitsi enää tätä hemmetin riitelyä. Kun kerran kokoomus on mukana nyt tuossa niin menkööt mun puolesta.
Tuntui oikeasti jotenkin pahalta se a- studio. Koskaan aiemmin ei mikään ole niin. Ehkä Putin, Trump, Gaza, Ukraina vaan on nyt jo liikaa.
Mä oon niin samaa mieltä, että liikaa nyt sontaa kaikkialla
olette vain heikkotasoisia suomalaisia
Et ole äänestänyt mitään. Todella typerä ja lapsellinen satu. Keksi parempia tai ole kirjoittelematta.