Kokemuksia kaivataan katumuspilleristä!
Eli tilanne sellainen että huhti-toukokuussa (en muista enää tarkkaan) jouduin ottamaan katumuspillerin kun innostuimme harrastamaan juuri ovispäivänä ja emme ehkäise mitenkään.
Lapsi ei nyt ole mahdollinen ajatus joten moraalisaarnaa ei tarvita.
Sen sijaan kyselen sitä, että tuosta kierrosta lähtien kk-kiertoni on ollut epäsäännöllinen, vaihdellen 26-27 päivää, kun se ennen oli todella tarkasti 28 pv ja tiesin lähes kellon tarkkuudella milloin kuukautiset alkavat. Onko muilla ollut näin? Harmittaa jos nyt tuosta yhdestä hormonipilleristä oma rytmi meni sekaisin näin pitkäksi aikaa, onko normaalia? Miten kauan tätä voi jatkua? Vai pitääkö mennä jo lääkäriin?
Kommentit (2)
Olen ottanut katumuspillerin muistaakseni kerran tai kahdesti. Kierto ei mennyt miksikään.
Siis tarkoitan tuossa yllä kysyä, että onko muilla katumuspillerin ottaneilla ollut niin, että kierto meni epäsäännöllisen pituiseksi sen ottamisen sivuvaikutuksena.
T. Ap