Lue keskustelun säännöt.
Eipä ihme että koulukiusatut kokevat
07.08.2025 |
tulevansa epäoikeudenmukaisella tavalla ja asiattomalla tavalla vo:isten taholta kohdelluiksi. Heille tarjotaan lääkkeitä, sen sijaan että tartuttaisiin kiusaajaan!
Samaa tehdään aikuisille, jotka ovat jonkun häirikköporukan kohteena. Häirikköön ei puututa. Häirikön sana, vaikka tiedettäisiin päihdetyypiksi, on paivampi kuin kohteen.
Kommentit (2)
Kiusattu voi mennä harrastamaan itsepuolustuslajia ja kuntosalille, jos sanan säilä ei ole tarpeeksi terävä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Onhan se ihan persiistä miten kouluissa kiusataan. Niihin tarvitaan vartijoita mutta kun nekin ovat pikkusen epäilyttäviä. Kumma miten pienikin valta aiheuttaa sen vallan väärinkäyttöä. Sitten se vinkuminen kun se maksaa jos palkataan vartijoita. Okei jos lasten turvallisuudesta ei haluta maksaa niin menkää itse sinne vahtimaan.