Kysymys pornosta.
Vaivaaks muita siinä aasialaisessa pornossa varsinkin japanilaisessa se miten ne naiset ääntelee? Se kuulostaa ihan kuin ne itkis ja ois kivuissaan.
Kommentit (5)
Kiinnittää huomiota erittäin vastenmielisesti.
Japanilaisessa pornossa on ollut sadistinen perinne, joka kertoo siitä, että koko Japanin seksihistoria on ollut sadistinen ja naista äärimmilleen häväisevä. Netin mukana uudemmat japanilaiset ovat antaneet naiselle tasa-arvoisempaa asemaa, mutta edelleen nainen on usein ALISTETUSSA asemassa.
Ennen nettiä tehdyt filmit jopa olivat fantasiointia, jossa mies hyökkää puskista naisen kimppuun ja väkivalloin riisuu tämän.
Nykyaikaisimman ja länsimaista ajattelua eniten matkivan tasa-arvoisen ja kauneutta tuovan videon löydät, kun panet hakuun g-queen part 6. Kynis.mi
Japanilaiset tytöt ovat soivia kamppeita.
Japanilaisessa pornossa vaivaa, että se on lähtökohtaisesti sensuroitu ja joitakin tehdään ilmeisesti niin, että länsimaisille markkinoille tulee myös sensuroimaton versio.
Mutta kun ne kaikki parhaat on sensuroitu. Osaa ottaa päähän.
Jos japanilainen porno laajemmin ilmiönä ja sen historia kiinnostaa, suosittelen lämpimästi sarjaa The Naked Director, joka perustuu tositapahtumiin ja todelliseen henkilöön (Tōru Muranishi). Aivan loistava sarja pornon kulissien takaa, ja vilahtaa siinä välillä tissi ja ehkä tussukin, jos oikein muistan.
Kyllä. Vaivaa. Se on ihan älytöntä ja estää mua katsomasta kyseistä matskua vaikka se visuaalisesti oiski ihan jees.