Miksi nainen värjäät hiuksesi punaiseksi?
Miehille punaiset hiukset viestii halukkuudesta, aistikkuudesta. Onko se viesti jonka punaiseksi värjääjä haluaa antaa?
Kommentit (30)
Maaseudun ja ongelmalähiöiden look.
Siksi kun oma väri on ruskea ja haluan punaiset hiukset.
Luonnottoman värisistä hiuksista tulee ekana mieleen mt-ongelmat. Oli väri sitten keltainen, sininen, vihreä tai punainen
Joillekin sopii niin hyvin, että ei uskoisi värjätyksi. Tunnen yhden, jonka osalta yllätyin täysin että olikin tekopunapää, niin aidolta ja hyvältä näytti.
Punertava väri saa vihreät silmäni säihkymään.
Haluan värjätä luonnon väreillä, joten tulee väkisinkin vähän punainen.
Mulla on punainen mutta ei luonnottoman kirkas. Tykkään väristä ja sopii mielestäni mulle hyvin
Vierailija kirjoitti:
Luonnottoman värisistä hiuksista tulee ekana mieleen mt-ongelmat. Oli väri sitten keltainen, sininen, vihreä tai punainen
Samaa kertovat tatuoinnit ja ihokilluttimet. Mutta kiva, jos itse tykkäät.
Punainen on varoitusväri. Juuri sen takia värjään punaiseksi.
T. vihainen muija
Miksi niitä ylipäätään pitää värjätä??
Punaisiakin on erilaisia, esim. neonpinkki vs. haalea kupari.
Punertava väri sopii kalpeaan nahkaan ja pisamiin. Useampi on luullut että on oma väri. Oma väri on harmaanruskea.
Hennalla tulee aika kivanväriset hiukset. Sellaset luonnolliset, ei mitään värikypärää.
Punapäät ei pääse taivaaseen ja helvetti on kiikun kaakun
Naisena ihmettelen tätä usein. Miksi niin moni haluaa punaiset hiukset? Varsinkin sellaiset porkkananpunaiset on aivan karmeet.