Leikkasin nurmikon tänään.
Reilu viikko on leikkausten välillä aikaa. Sopii hyvin täälläpäin. Gasoliinia säästyy kun ei liian usein leikkaa.
Kommentit (9)
Meillä roboleikkuri painaa pitkää päivää ja yötä. Nurmikko näytää golf viheriöltä.
Ei sitä nyt noin tiheesti kannata saksia.
Kerta kuussa riittää.
Leikkaan trimmerillä muutaman kerran kesässä. Se riittää.
Hienoa. Se on terapeuttista puuhaa. Mua itteeni huvittaa nähdä jtn roboleikkureita, OKtalossa parasta on nimenomaa pihahommat.
Nurmikko pitäisi helteellä leikata illalla ettei nurmikko pala. Kuinka usein leikataan riippuu siitä kuinka hyvin nurmikko kasvaa. Jossain kohti on leikattava viikottain, toisin paikoin riittää parin kolmen viikon väli.
Vierailija kirjoitti:
Hienoa. Se on terapeuttista puuhaa. Mua itteeni huvittaa nähdä jtn roboleikkureita, OKtalossa parasta on nimenomaa pihahommat.
Whaat?!? Omakotitalossa parasta on kun ottaa bissen terassilla ja katsoo kun robo hoitaa hommat.
Ei kulu meillä bensaa, kun ajan kelalleikkurilla. Noin kahden viikon välein, riippuu kasvunopeudesta. 3500 mm2 tontti. Tykkään ruohonleikkuusta ja myös lumitöistä, ovat hyvää hyötyliikuntaa ja tuloksen näkee heti.
Ei kulu meillä bensaa, robottileikkuri leikkaa. En tykkää ruohonleikkuusta.
Nyt ei sit kannata hetkeen leikata 2 viikkoon ettei kärähdä. Kun on helle nurmikko tai leikkaaja.