Harrastitko pilapuheiluita jossain vaiheessa elämääsi: lapsena, teininä?
Mulla tuli kavereiden kanssa soiteltua. Saatiin hyvät naurut.
Kommentit (11)
Soitettiin puhelinkoppiin. Aika hauskaa kun puhelinkopissa soi.
Kyllä sitä tuli tehtyä. Soittelin homolinjalle ja sovin tapaamisia
Harrastin :D Voi hyvänen aika sitä hölmöilyä :DDD Soitettiin kaverin naapurustoon, kun hän oli muuttanut Mellunmäkeen ja kyseltiin, onko joulupukkia näkynyt. Joskus kesällä. Kun siellä on Korvatunturintie ja mitä näitä osoitteita nyt olikaan :DDDD
Lankapuhelimella lapsuudessa kavereille soiteltiin, oli jännää.
Vierailija kirjoitti:
Harrastin :D Voi hyvänen aika sitä hölmöilyä :DDD Soitettiin kaverin naapurustoon, kun hän oli muuttanut Mellunmäkeen ja kyseltiin, onko joulupukkia näkynyt. Joskus kesällä. Kun siellä on Korvatunturintie ja mitä näitä osoitteita nyt olikaan :DDDD
Asuttiin siis itse Lauttasaaressa.
No tietty, millon sitä kuviteltiin että kimittävä lapsen ääni menee läpi poliisista ja presidentistä.
Puhelinkopeista soitettiin omo infoon ja kysyttiin onko H omo infossa. Tätä teki monet kaverit. Voin kuvitella kuinka turhauttavaa on ollut olla töissä siellä kun sama virsi jatkuvasti ja lasten kikatusta päälle. Lopulta luuri korvaan.
Meillä jotkut porukat soitti ihmiselle kiusaksi ja pyysivät vaikka Jaakkoa puhelimeen monta kertaa. Sitten soitti myöhemmin joku ja sanoi, että täällä Jaakko, onks mua kysytty.
Omo infoon soiteltiin ja naapureille ja tutuille. Tyylin kun vastattiin, niin sanoin vaan "haista vi##u!" ja löin puhelimen kiinni. Sitten kikatettiin miten hauskaa se oli.
Ei ihan pilapuhelu, mutta 10-vuotiaana Runescapessa sanoin ohikulkijoille "KAKKA HAISEE!!!!"
Kyllä sitä tuli tehtyä vähän. Aika viatonta hupia kuitenkin.