Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Miten kissanhaju pois matoista?
29.08.2011 |
Sain kaksi ihanaa viskoosimattoa, mutta haisevat kissalle, ei pissalle vaan ihan vaan karvoille. Aika voimakas haju, kun ei pesukonepesunkaan jälkeen lähtenyt.
Mikä avuksi kanssasisaret?
Kommentit (4)
Nehän pesevät itseään koko ajan. En tajua! Koiran hajun kyllä ymmärrän, koska ne eivät pese itseään.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
zooplussasta tai lemmikkitarvikeliikkeistä hajun poistajia, kyllä niitä on. Useimmiten mainostetaan pissinhajun poistamiseen, mutta poistavat muitakin hajuja.
eläinkaupoista saa sellaisia hajunpoistajasuihkeita, mutta voi kyllä olla niin, että sitä hajua et vain saa pois.
Toki jos matto on aika käyttökelvoton, niin voi kokeilla aika järeitäkin keinoja. Oletko kysynyt pesulasta?
Alue: Aihe vapaa
ongelma koiranhajun kanssa. Tietääkö kukaan mitään suihketta tms hajunpoistajaa sohville tai matoille. Etikkakäsittely tms ei houkuttele.