Juhannus ja lihominen
Pari hassua päivää vähän enemmän herkkuja ja +3kg tullut jo massaa. Olen vielä yrittänyt syödä maltillisesti ja ottaa paljon salaattia, enkä ole juonut alkoholiakaan. Miten tää voi olla mahdollista. Nuorena pystyi syömään mitä vaan. Haluan vanhan aineenvaihduntani takaisin. Kohtalontovereita?
Kommentit (7)
Juhannuksena ei tullut yhtään mutta edellisen viikonlopun 2 pv juhlissa lähes +2kg. Sitä nyt pudotellut viikon ja 500g vielä jäljellä.
Huomenna reissussa tulee taas syötyä hyvin joten ti on seuraava pudotuspäivä.
Kesän aikana haluaisin puottaa vielä 3-5kg normaalipainon yläreunalta
Se on vaan kehoon kerääntynyttä nestelastia kaikesta hiilarista ja suolaisesta.
Turvotusta se on eikä mitään lihomista. Kyllä ap on typerä.
Itse taas tänään iloitsin, kun pudotusta on painossa tullut juhannuksen aikanakin. Pudotan painoa normaalipainon sisällä - en vain viihdy tässä "painoluokassa". BMI nyt 23-24, kun on 20-21, niin viihdyn kropassani huomattavasti paremmin.
Tsemppiä. Turvotukset kyllä poistuu, mutta joskus sekin ottaa aikaa. Mä olen keskittynyt viime kuukaudet lihasvoiman lisäämiseen. Lisää treeniä merkitsee toisinaan lisää syömistä, mutta siitä huolimatta - tai sen vuoksi - paino tippuu nopeammin kuin ennen. Eikä enää juuri turvottele, vaikka välillä on täysin velttoja päiviä syömisen ja huomisen suhteen.
Jotkut ramppaa vaakalla joka ikinen päivä?
Tänään vio vielä korjata tilannetta, mutta huomenna jo myöhäistä.
Näinhän se menee nykyään, syöt herkkuja pari päivää ja vaaka näyttää vähintään +2kg. No onneksi ne lähtee pois, kun palaa normaaliin ruokavalioon.