Toivon sinulle mielen tasapainoa
Tässä myllertävässä maailman tilanteessa toivon sinulle kaikkea hyvää.
Ole se mikä olet ja suo se myös toisille.
Tee hyvää muille niin ihmiset on sinullekkin ystävällisiä.
Jos sinulla on paha olo, ei se ole muiden syy eikä muiden tarvitse siitä kärsiä.Se on jokin juttu sinun päässäsi, mielessäsi, käy se läpi, hae siihen apua/tukea tms.tai anna olla ja unohda se.Älä vänkytä siitä muille.
Lähetä hymy maailmalle-se palaa sinulle takaisin.
Kommentit (13)
Mikset suo ihmisen statusta ihmiselle joka jätetty yksin tähän?
Vierailija kirjoitti:
Hyi....
Mikäköhän tässäkin aloituksessa ärsyttää ihmisiä?
Mielen tasapaino tulee monelle heti kun ihmisten heikentäminen loppuu ja piinaaminen. Myös ei tehdä päätöksiä muiden puolesta. Ja rankaisuilla uhkailu tt-tuki asiakkaille. Oirehtiminen vähenisi heti sillä kun ei sallita pahaa tapahtuvan muille.
Nyt on hymy kasvoilla. Pitkään oli ahdistus ja nyt kun ei ole enää mitään menetettävää, lähdemme tästä maailmasta. T. Häädetty perhe jota kukaan ei auttanut
Todella, todella usein yksilön paha olo on juurikin toisten ihmisten aiheuttamaa, ellei aina.
Vierailija kirjoitti:
Todella, todella usein yksilön paha olo on juurikin toisten ihmisten aiheuttamaa, ellei aina.
Hetkittäinen paha olo voi olla joskus meillä jokaisella toisen henkilön sanomisen tai tekemisen takia mutta jos omat elämän ongelmat yrittää muiden niskaan syyllistämällä vyöryttää niin se ei ole oikein.
Jokainen vastaa omista tekemisistä ja sanomisista, kirjoituksista jne.
Toivon, että lakkaat ylentämästä itseäsi muiden yläpuolelle.
Kiitokset, sitä samaa myös sinulle!
Vierailija kirjoitti:
Hymy kasvoilla ikuisesti...
On kuollut ja jäi naama vinoon.
Hymy kasvoilla ikuisesti...