Ihanaa enää kolme kuukautta niin alkaa syksy !
Ai että mä odotan elokuuta, varsinkin sen loppuosaa. Pääsee taas yhteiskunta käyntiin, nythän tässä on puoli vuotta jo oltu kuin hyytelössä, odotetaan mitä tapahtuu. No, elokuussa rattaat käynnistyvät taas pikkuhiljaa. Hanskat käteen ja töihin. No, kärsitään tämä sateinen kesä ensin. Tai siis touko- ja elokuu ovat lämpimiä, kesä - ja heinäkuu sateisia. Mukavaa vapun odotusta kaikille. Kyllä se kesä menee äkkiä ja on taas ihana ensilumen aika.
Kommentit (13)
Neljäpäs; touko-, KESÄ-, heinä-, elo-, ja sitten SYYSkuu.
Ihanaa kesä tulee kohta...... toivottavasti on lämmin ja aurinkoinen kesä.
Ihanaa. Jotain odottamista tulevaisuudelta. Syksy. <3
Pimeyteen ehti jotenkin tottua. Ja tämä valoisuus tuntuu oudolta, ehkä sopivassa määrin kiva silloin kun lämpimämpi sää. Syksyn hämäriä odotellessa?
AP kirjoitti:
Ihanaa enää kolme kuukautta niin alkaa syksy !
Joo kesä on lyhyt - enää kaksi kuukautta ja yöt alkavat pitenemään!
Kyllä terveet nauttii pitkästä valoisasta ja kuumasta kesästä.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä terveet nauttii pitkästä valoisasta ja kuumasta kesästä.
Jos sisällä jäätyy keväällä (lihasjumit) ja syksyllä kun patterit menevät pois päältä, hankalaa nauttia valosta. Pikkulisäpatteri ei auta tarpeeksi. Kuuma kesä voi olla liiankin kuuma joissakin tiloissa.
Tykätkköön kuka mistä vuodenajasta lystää mutta minä tykkään elokuusta eteenpäin.
Ihminen odottaa aina jotain mukavaa. Aika jännä juttu.
Mikä ihmeen maaginen 3? Kaikessa pitää olla 3, miksi?
Mut ennen sitä on pitkä, kuuma kesä. Ihanaa kun on neljä vuodenaikaa.
Mutta mää en oo vielä uinu luonnonvesissä.
Kyl mä aion perustaa kivijalkayrityksen jo kesäkuussa ja heinäkuun lopulla avata liikkeen. Olen valmiina sitten elokuussa kun kaupankäynti vilkastuu. Kauhean LTS-laskelma-taulukoiden kanssa tässä taistelen puolison kanssa.