Marttinen: Harkintakyky pettänyt täysin
Kommentit (6)
Mikä ajaa kokkareen kaveeraamaan ry ssän kansa?
Yllättävän venäjänmielisiä. Stubb ja Grahn-laasonen eivät nähneet mitään ongelmaa veeeenäläisten maakaupoissa Suomessa yms yms
Onko Marin, Sinnemäki ja Taikaseinä jo mainittu?
Tämä on kyllä melko yllättävä käänne. Ja vielä näin vaalien alla!
Kauma on vaikuttanut kyllä itsekeskeiseltä ja arvostelukyvyttömältä aiemminkin mm. joissain tv-keskusteluissa. Mutta johan tässä vaikuttaa olevan laajempikin Venäjään päin lähentyminen kyseessä, kun Orpokin kaveeraa Orbanin kanssa.
Toisaalta, Kokoomus on heittämällä Suomen republikaanisin puolue. Ja koska nykyrepublikaanit ovat hyvää pataa Venäjän kanssa, luullaan Kokoomuksessakin tämän olevan ok. Mutta tämäpä ei tule nyky-Suomessa menemään läpi!
Olin jo jättämässä äänestämisen muuton takia väliin, mutta nyt ajan entiseen asuinpaikkaan sunnuntaina ihan vain äänestämisen takia (50km reissu), jotta voin antaa ääneni demareille.
Mollatkaa rauhassa. Tulette näkemään lähiaikoina kun Kauman profiili nousee. En äänest kokkareita enkä mitään muutakaan puoluetta.
No nyt on Lapas Petteri täysin yllättynyt Orbanin brunssilla.