Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Xonvea, lopettaminen, oireet (raskauspahoinvointi)

Vierailija
01.04.2025 |

Hei! Oon tällä hetkellä viikolla 26 raskaana ja oon nyt parisen kertaa kokeillut olla ilman tuota raskaus pahoinvointilääkettä Xonveaa, ihan mielenkiinnosta että tarvitsenko sitä enää. Edellisellä kerralla kuvotus palasi parin päivän sisällä ja närästysoireet. 

Nyt oon kokeillut uudestaan (4pv ilman) ja muuten kaikki paremmin, mutta jotenkin korventaa kokoajan ja ikäänkuin tunne, että olis kova nälkä (ei auta vaikka syö). Pohdin tässä kuitenkin, että voiko lääkkeestä tulla jotain oireita kun lopettaa/voiko tää olla yksi oire. Haluisin olla ilman lääkettä, jos pahoinvointi on jo taakse jäänyttä, mutta tää närästyskorvennus on kans melko puuduttavaa. Neuvolasta sanoivat, että lopettamisen ei pitäis mitään oireita aiheuttaa, mutta pohdin onko täällä jollain kokemusta aiheesta, että onko esiintynyt tämmöistä ja menikö ohi kuinka äkkiä? 

Ei lääkkeestä mitään haittaa pitäisi siis olla ja hyvin on toiminut, mutta ihan kustannuksien takiakin ei kiinnosta turhaan syödä.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme kuusi