Yliopiston kasvatti luulee olevansa ammattisotilas
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011087436.html
Mikä sotatieteiden tohtori tämä Hiski Haukkala uulee olevansa?
Hiski Haukkala tietää sotilasasioista yhtä paljon kuin marketin kassa.
Miksi nykyään yliopiston työntekijät puhuvat ammattisotilaille kuuluvia asioita, asioita joista heillä ei ole mitään ymmärrystä. Yliopisto ei tee sinusta kaikkien alojen asiantuntijaa, eikä varsinkaan sodankäynnin.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011087436.html
Kommentit (5)
Ulkopoliittinen insituutti on puheripulista kärsivien vastausautomaatti.
Niin kyllästynyt kuulemaan näitä sotahulluja paskiaisia. Voitte sanoa mitä tahansa Venäjästä, mutta venäjää osaamattomana ja sikäläistä mediaa kykenemättömänä seurata, minun näkökulmastani kyllä Länsi on aivan pakkomielteisessä sotahulluuden tilassa, mukaan lukien kiihkoileva Suomi. Hyi saatana.
Muistan, kun meillä oli armeijassa yksi Jugoslavian hajoamissodissa taistellut ja henkilökunta yritti koko ajan mujauttaa tätä, koska olemassaolollaan uhkasi näiden sotahullujen itsetuntoa ja miehuutta.
Jussi Halla-ho on tarjoilija ja sivari joka kuvittelee tietävänsä kaiken Venäjästä. Omien sanojensa mukaan hänet pätevöittää se, että hän lukee venäläisiä sanomalehtiä.