Piereskelen avoimesti ja mies pitää sitä epänaisellisena!?!!
Kommentit (22)
ihan sama kumpi sukupuoli tota harrastaa,nii yhtä sikamaista se on!!
kenestäkään erityisen viehättävää tee, sukupuolesta riippumatta. Parisuhteessa on toki normaalia julkipiereskellä, mutta kyllä meillä ainakin tehdään se aika matalalla profiililla. Ei päristellä ja haista toistemme seurassa.
piereskely on ihan luonnollista (lisäksi hauskaakin) muttei toki naisellista. Vaan eipä ne ruusuille tuoksu ne miestenkään päästöt.
On tietysti jokaisen oma asia mitä puolisonsa kanssa sopii, kyllähän sitä saa sopia vaikka että kakat tehdään olohuoneen lattialle, mikäli se kummallekin käy.
"naiset ei saa pierasta" -juttua, ku siskon mies oli sanonu siskolle, että hän ei tykkää piereskelevistä naisista. Sisko oli vissii tuumannu jotai, että oo sitten tykkäämättä. Mun mies ei oo kyllä sanonu, että en olis naisellinen vaikka joskus pierasenkin. Ja kakkaaminen ja pieraiseminen on kyllä eri asia.. Pierusta kun harvemmin jää mitään näkyvää...
on epänaisellista käydä kakalla, joten joudun hoitamaan homman töissä ja viikonloppuisin läheisellä huoltoasemalla kun käyn "tankkaamassa"
Vai onko mies sitä mieltä että haiseva mies on miehekäs mies?
haittaa. Mutta mitä tarkoittaa "avoimesti"? Töräyttelet joka paikassa estoitta ja kovaa?
että vaikka mies mitä muuta luulisikin, niin pieru ei ole esileikki. hän siis tarkoitti sitä, että piereskely vie häneltä kaikki halut mieheen (vaikkei siis tapahtuisi edes sängyssä), koska se on niin kuvottavaa. voisin siis kuvitella, että mieskin voi hyvin ajatella näin naisesta.
katsonut parhaakseni, olemalla tekemättä tuota piereskelyä, sekä röyhtäilyä mieheni seurassa. On maininnut ettei tykkää ollenkaan ja sen ilme kertoo enemmän, kuin tuhat sanaa =)
Eli ei se seurassa ole kauhean viehättävää =D
avoimesti piereskely on vaan huonoa käytöstä, teki sitä mies tai nainen. Olis kiva että kotonakin otetaan toiset huomioon, niin ettei piereskellä tai röyhtäillä nokan edessä!
Tavallisin käsitys naisellisuudestahan on aika pinnallinen. Naisellisuus on päälleliimaattua, ts. sitä, että on laittautunut, tuoksuu hyvälle, kävelee korkokengillä. Tähän käsitykseen naisellisuudesta ei piereskely oikein sovi. Itse olen sitä mieltä, että syvin naisellisuus on jotakin enemmän ja liittyy elämän synnyttämiseen ja suojelemiseen yms. Kuitenkin mieheni mieliksi ja omaksikin ilokseni harrastan myös tätä kevyempää naisellisuutta, esim. ajelen säärikarvat, meikkaan, en piereskele muiden seurassa jne. Olette kumpikin oikeassa siis mielestäni.
Aprillipilaa, ei kukaan usko että joku ei vois käydä vapaasti kotonaan paskalla! mun mies on jossain määrin siveyden sipuli, eli ei itse halua, että sen kakkaamisäänet kuuluu, eikä pissanlorottelukaan......outoa, minusta vessassa saa tehdä just sitä kun on tarve, eikä tartte hävetä ääniä!
Tottakai kaasuja syntyy itse kullekin, mutta se, ettei päästele niitä ihan estoitta toisten läheisyydessä, on toisten huomioonottamista.
on kertonut hieman huvittuneena eräästä eksästään, kuinka tällä oli vapauduttuaan (tiedättehän, kun pääsee niistä suhteen alkuestoista) piereskellä ihan avoimesti, vääntää vitsiä niistä ja olivat miehen kanssa oikein innostuneet "kilpailemaan". Niin ällöö! :D No, sanoi ettei se nyt ollut syy eroon sentään (ja siis, harrasti sitä naisen kanssa itsekin), mutta eipä se kyllä naisen viehättävyyttäkään lisännyt...
Me olemme edenneet siihen, että paukku ei ole enää kiusallista, mutta emme kuitenkaan revittele ilmavaivoillamme. Jos pierettää, niin hän päästää mun seurassanikin, mutta mä teen sen mieluummin yksin. Käyn vaikka juomassa vettä ja samalla... En tiä, en vaan tykkää tehdä sitä julkisesti. En kuitenkaan tee numeroa jos nyt vahingossa pääsee, totta kai joskus niinkin. :)
Minäkin lopettasisin seksin sellaisen ihmisen kanssa, joka piereskelee. En vain pystyisi.
siis se avoimesti piereskely. Onko se ap:n mielestä sitten naisellista?
valitteli koko ajan muistakin asioista, esim. naisella pitää aina olla pitkät hiukset, verkkareita ei saa pitää jne. Itse oli lihava piereskelevä sika ja juoppo, en ymmärrä kuinka kestin häntä 4 vuotta!
Nykyisen miehen kanssa piereskellään "normaalisti", ei nyt mitenkään revitellä asialla. Mies on lähinnä huvittunut jos kuulee pieruni :D
Ennemmin sun miehes löytää neulan heinäsuovasta kuin pierettömän emännän. ;D
Ja piereskely ei ole luonnollista, lopeta se leivän ja perunan puputtaminen niin huomaat!!!
Olen tatuoitu jätkä!