Onko SDP paras vaihtoehto nykymenoa ja Kokoomusta vastaan?
Persuthan on ydinvoimassa samaa mieltä kuin Kokoomus.
Kommentit (13)
Pahin kaikista niljakkeista on demulit. Melkein kuka muu vaan,mutta mieluiten oikea muutos. Demuleilla oli paikka tuottaa tuloksia vuosikymmenet, vaan tuloksia ei tullut. Ajoivat vain oman vallan vahvistusta, kansa unohtui.
Luulen, että heidän äänestysluvuissaan nähdään vielä yllätys, olen ollut tekemässä vaalityötä ja tiedän monen kallistuvan vasemmistoon päin ensimmäistä kertaa elämässään. Gallupeissa se ei ole vielä näkynyt, kun niin moni on vielä haeskellut puoluettaan eikä ole tiennyt varmasti. Uskallan kuitenkin povata vasemmistolle nyt yli 10 prosentin kannatusta.
SDP vallassa, valtiovarainministeri oli kokoomuksesta lamavuosista asti. Nyt taas lapset yhtä köyhiä kun 70-luvulla. Ahon hallitus ja nykyhallitus ottaneet eniten velkaa.
ajaa kokoomuksen lailla lisää maahanmuuttoa, motiivit ovat toki toiset. Sikäli vaarallista, että jos tämä tavoite toteutuisi, ei liene epäselvää kumman motiivit voittaisivat. Saisit sinäkin iloisena paiskia töitä 4 euron tuntipalkalla=)
vaatii kaikille työehtosopimusten noudattamista JA MYÖS SEN VALVONTAA. Kokoomus tästä tekisi euron tuntipalkalla raatavan orjamaan.
vaatii kaikille työehtosopimusten noudattamista JA MYÖS SEN VALVONTAA. Kokoomus tästä tekisi euron tuntipalkalla raatavan orjamaan.
ja kokeilet ymmärtää lauseen oikein
jos se on kovin vaikeaa, selvennän: jos tämä vasureiden ja kokoomuksen lempilapsi nyt sitten saataisiin käytäntöön, kummanko arvelisit olevan se vaikutusvaltaisempi puolue, jonka härskit tavoitteet runnottaisiin ensimmäisinä läpi?
Vaikka vasemmistoliitto kuinka nousisi, kyllä kokoomus on aina niskan päällä.
Pahin kaikista niljakkeista on demulit. Melkein kuka muu vaan,mutta mieluiten oikea muutos. Demuleilla oli paikka tuottaa tuloksia vuosikymmenet, vaan tuloksia ei tullut. Ajoivat vain oman vallan vahvistusta, kansa unohtui.
aikaan. Sehän se ei olekaan mitään. :)
Mun mielestä meillä meni ihan hyvin kun SDP vallassa, valtiovarainministeri oli kokoomuksesta lamavuosista asti. Nyt taas lapset yhtä köyhiä kun 70-luvulla. Ahon hallitus ja nykyhallitus ottaneet eniten velkaa.
Ahon hallitus ja nykyhallitus ovat ottaneet eniten velkaa? Olisi reilua sanoa syykin.
ovat saaneet jo vuosia ja vuosikymmeniä näyttää "kykynsä". Nyt on muiden vuoro, vihdoinkin!
lamavuosista asti antanut hyvinäkin aikoina leikkauksia ja säästöjä. Valtion velkaa ei haluttu lyhentää hyvänä aikana. Nyt valtion velkaa otetaan ennätysmäärä, mutta työnantajien kela maksut poistui ja verotusta ei haluta korottaa.
keskusta valitsee kuitenkin kokoomuksen ja sdpllä on ainoastaan mahdollisuus voittaa vaalit muista suurista puolueista. Ai niin persut, ne laittaisivat kaiken varmaan sekaisin.
Muutenkin SDP:llä terveimmät aatteet.