Lue keskustelun säännöt.
Uhkaileva mies, onko kokemuksia?
31.03.2011 |
Mieheni uhkailee jatkuvasti avioerolla ja nyt vaatii avioehtoa yhteisen asunnon ostamisen edellytykseksi, muuten tulee muka taas ero. Meillä on pienet lapset ja alan olla ihan loppu. Henkistä vaäkivaltaa tämä on. Onko kenelläkään kokemuksia?
Asunto oli tarkoitus ostaa yhdessä ja puoliksi ja samoin laina molempien nimiin. Avioehto taas tulisi sen takia, jos saa vanhemmilta jotain. Mielestäni hänen vanhempien tulisi hoitaa asia eikä sotkea minua kuvioihin. En halua heiltä mitään.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Eikö tässä tilanteessa ero olisi järkevä vaihtoehto? Hae avioeropaperit valmiiksi ja seuraavaksi kun uhkailee lyöt paperit pöytään ja pyydä allekirjoitus, pistää ainakin miettimään. Ja jos ajattelet jatkaa lasten vuoksi, heille on varmasti parempi elää, kun kotona ei uhkailla ja ole kireä ilmapiiri, kyllä lapset sellaisen vaistoavat vaikka olisivatkin pieniä.