Kaks mieliset jutut
Mikä on tarkoitus naisella, kun jutut ovat kaks mielisiä ja vihjaavia seksistä melkeinpä joka päivä MUTTA silti ei pillua halua antaa kuin harvoin. Tuntuu että kaikenlainen seksi ihan kuin kalenteriin suunniteltu.
Eli kysymys kuuluu että mikä tarkoitus kun antaa miehelle ymmärtää, antaa odotuksia, mutta sit ei juurikaan mitään ole ja varsinkaan spontaanisti ei saa edes sormella koittaa ?
Jutut on kuin panokoneella....
Kimpassa ollaan muta ei asuta yhdessä.
Itse ajatellut että puhuu vain sen takia kun tietää että tykkään kaks mielisistä jutuista ja en ottaisi asiaa puheeksi miksi seksiä harvoin. Että joka päivä olisi toivoa.
Tiedän että omakiva kyllä maistuu hänelle
Asiallista keskustelua KIITOS
Kommentit (6)
Hyvin tuttua.
Naiset ,jotka heittelevät härskejä letkautuksia.. viljelee erilaisia sanontoja esim; voihan kikkeli, meni ihan reisille ..jne..jne.. Sekä suoria panojuttuja, niin he tekevät tätä saadakseen miesten huomiota.
Todellisuudessa ovat itse nirsoja antamaan pillua. Edes parisuhteessa.
Tämä todistettu kymmeniä kertoja.
Eli he ovat miesten huomionkaipuun tarpeessa. Naisen ei oikeasti kuulu puhua ,kuten tukkijätkätkät.
Suurinosa miehistähän kuuntelee juuri näitä juttuja kärki märkänä ja kuola suusta valuen , joten huomio on turvattu.
Onko niitä pakko kuunnella?? Maailma on täynnä ihan fiksujakin naisia!
Saattaa olla kyse myös huumorista, mitä huhujen mukaan myös naiset voivat harrastaa.
Miehenäkin harrastan vähän kaikenlaista huumoria, mitä nyt tilanteesta sattuu versomaan. En ole koskaan ajatellut, että kaksimielisten juttujen tarkoitus olisi kiihottaa ketään, oli niiden kertojana mies tai nainen.
Jos joku harrastaa kaksimielistä 'huumoria' ja eteenpäin pääsyä seksiasioissa vitsin varjolla, on syytä unohtaa hänet heti. Nämä kertovat matalasta henkisestä tasosta. Mutta jos on itse samaa tasoa, sopinevat yhteen. Kynis.mies
Niin..niinkö?
Monet ovat nykyseksissään niin loppuunpalaneita ja uupuneita ennekuin pääsevät edes sänkyyn asti. Ja kun tätä nykypervouksien määrää senkuin nostetaan ja nuoremmat sukupolvet on vielä 'ihanasti vain' taasen 100%seksittömiä.
On tää nykymeininki niin ihan syvältä.
Odottaa sinulta vastavuoroisuutta, jolloin sitä pi***a saisi useammin. Et pysy juonessa mukana näköjään!